На якому етапі ремонту потрібно замовляти та встановлювати двері?

Із початком ремонту в квартирі або будинку з'являється чимало питань, з якими багатьом доводиться стикатися вперше. Одним із досить важливих рішень є установка міжкімнатних дверей. Вони не тільки виконують декоративну функцію, а й заглушують звуки, перекривають шлях сторонніх запахів, зонують простір і в цілому роблять атмосферу затишною. Багато хто вважає, що установка відбувається на завершальному етапі ремонту після виконання чистової обробки і навіть після покупки меблів, але деякі фахівці рекомендують починати підготовку до їх монтажу ще на початку ремонтного процесу. Виявляється, етап, коли ставлять міжкімнатні двері, визначається їх конструкцією й особливостями майбутнього заходу.


Вибір міжкімнатних дверей

Коли виконують ремонт в новобудові або капітальне перепланування в «старій» квартирі, ще на етапі розробки дизайнерського проекту потрібно продумати, який тип конструкції буде встановлюватися між суміжними приміщеннями. Вони можуть бути:

  • звичайні розпашні;
  • розпашні прихованого монтажу;
  • розсувні;
  • роторні.

Від обраного типу залежить те, як підготувати отвір під час ремонту і коли ставити міжкімнатні двері. У новобудовах планування найчастіше вільне, тому при зведенні внутрішніх перегородок потрібно ретельно розрахувати оптимальний розмір дверних отворів для нормального функціонування приміщень. У вторинному ринку житла потрібно оцінити наявну ширину отвору, можливо в деяких приміщеннях з'явиться бажання їх розширити, закласти або перенести в інше більш вдале місце.


Коли ставлять двері при ремонті: до чистової підлоги або після?

Щоб дверне полотно вільно відчинялося та зачинялося, важливо між ним і підлогою залишити проміжок висотою 10 мм. Для цього потрібно правильно розрахувати, наскільки підніметься підлога після укладання декоративного покриття для підлоги. Тобто на якому етапі ремонту ставлять міжкімнатні двері, залежить від того, куплений чи матеріал для підлоги і чи можете ви провести точні розрахунки. Якщо так, робіть монтаж по чорновій стяжці до укладання підлогового покриття, якщо це стосується дверей на коробці прихованого монтажу.

Якщо прорахунок поки виконати неможливо, спочатку доведеться укласти паркетну дошку, керамічну плитку або ламінат, а вже потім встановлювати дверний блок. Результат в цьому випадку, однозначно, вийде гарним і акуратним.

Фінішна обробка стін або монтаж дверей - що спочатку?

Те, в яку чергу ставлять міжкімнатні двері під час проведення фінішних оздоблювальних робіт, залежить від конкретних умов. При євроремонті і переплануванні спочатку потрібно вирівняти стіни, перевірити їх площину схилом, після цього клеїти шпалери або фарбують стіни, а вже потім відбувається встановленні дверного блоку. Якщо ж є завдання встановити двері прихованого монтажу та задекорувати полотно в колір стіни, то потрібно попередньо встановити коробку, потім зробити фінішну обробку, а завершальним етапом встановити дверне полотно.


Укладання плитки та монтаж дверей

Оскільки плитка є дуже практичним і популярним оздоблювальним матеріалом для ванних, кухонь, санвузлів, багатьох цікавить, коли краще встановлювати міжкімнатні двері в таких приміщеннях. Фахівці рекомендують спочатку вмонтувати коробку, потім укласти кахель, прибрати пил і сміття, тільки після цього навісити полотно і лиштву. Така послідовність проведення робіт має ряд переваг:

  • мінімізується ризик псування облицювального матеріалу під час монтажу дверної коробки;
  • не руйнується, не дряпається декоративне покриття полотна;
  • коробка може служити орієнтиром для підгонки кахлю.

Якщо монтаж коробки проводиться після укладання плитки, всі дії потрібно проводити максимально акуратно та дбайливо, щоб не пошкодити обробку.


Розсувні і роторні двері: коли встановлювати?

На зміну традиційним розпашним блокам прийшли оригінальні розсувні конструкції. Те, на якому етапі ремонту встановлюють міжкімнатні двері типу «купе», залежить від способу їх відкрвиання. Якщо двері-купе зсуваються вздовж стіни, система з рейково-роликовим механізмом монтується вже після фінішної обробки стін і підлоги, оскільки напрямні повинні монтуватися на вже підготовлену стіну, але заздалегідь посилену в місці кріплення рейки.

Двері-купе можуть засуватися в нішу, розташовану всередині стіни. В цьому випадку касету встановлюють на етапі чорнової обробки кімнати. Нішу можуть вирізати в існуючій стіні або монтувати фальш-стіну. Полотно навішують вже після чистових оздоблювальних робіт.

Роторні конструкції продають з врізаною фурнітурою, майстри рекомендують їх встановлювати вже після завершення обробки. Для таких конструкцій важливо забезпечити ідеально рівні стіни та підлогу.

Якщо ви шукаєте вироби з якісного матеріалу, звертайтеся в інтернет-магазин «Тріо Двері». Наші фахівці підкажуть, коли ставити міжкімнатні двері під час ремонту та допоможуть вибрати оптимальний для вас варіант.



Залишились питання?

Наші спеціалісти люб’язно нададуть вам будь-яку інформацію

Модули для Opencart