Додати оригінальність в інтер'єр, доповнити загальну стилістику приміщення, а також заощадити вільний простір і візуально розширити його допоможе установка дверей прихованого монтажу (інвізібл, невидимки). Вони чудово виглядають в сучасному дизайні, найкраще така конструкція доповнює стилі лофт, мінімалізм, еклектика, а також трапляються в коридорах з великою кількістю входів / виходів, щоб не перевантажувати інтер'єр, частина отворів майстри закривають невидимими полотнами. Крім того, їх застосовують у вузьких місцях і отворах нестандартної форми.
Завдяки високій міцності, надійності, тривалому терміну експлуатації фірмової конструкції, монтаж дверей прихованого монтажу стає все більш затребуваним. Однак, при виборі необхідно враховувати такі нюанси:
- оскільки всі кріпильні елементи знаходяться всередині, важливо звернути увагу на їх якість;
- полотна продають з не пофарбованою поверхнею і вимагають фінішної обробки на місці. Це може бути як фарбування будь-якими видами фарб, так і обклеювання шпалерами, нанесення декоративної штукатурки;
- ще більше розширити простір, додавши в нього світла і простору, можна за допомогою монтажу дверей з прихованою коробкою та полотном зі скла або дзеркала;
- залежно від того, яким чином будуть відкриватися приховані двері (всередину або назовні), вибирають метод встановлення. Коробку розміщують на початку або в кінці отвору.
Сучасних замовників все більше приваблює встановлення прихованих дверей, адже вони:
- роблять інтер'єр сучасним і ефектним, успішно приховують недоліки приміщення;
- монтаж прихованих дверей можливий в будь-яких, навіть дуже незручних, місцях;
- завдяки асортименту розмірів підходять для приміщень найнестандартнішої форми та незвичайного планування;
- мають велику кількість варіантів обробки, що дозволяє грамотно підтримати дизайн кімнати.
Деякими недоліками конструкції вважають: складність самостійної роботи з прихованого монтажу таких дверей для новачків, висока вартість і непростий процес переобладнання звичайного отвору під установку "невидимок".
Підготовка отвору для прихованого монтажу нових дверей
За правилами блок дверей-невидимок встановлюють до завершення оздоблювальних робіт, але після того, як закінчений монтаж підлоги. У випадках, коли:
- конструкцію встановлюють до готовності підлоги або є ймовірність її пошкодження - роблять заставні зазвичай 30 мм під рівень готової підлоги;
- чистові роботи завершені - зніміть частково штукатурку по периметру вхідного отвору, дотримуючись прямого кута при сполученні двох площин.
Дозволено залишати зазор з боку замка ширше, ніж з іншого боку. Між полотном і підлогою дотримують зазор в 10 міліметрів.
Якщо установку дверей прихованого монтажу виконують в гіпсокартоновій перегородці, потрібен посилений сталевий профіль (з товщиною стінки 3 мм) і брус (50 на 40 мм) в стоєвих каркасах. Для блокових стін (газобетон, пінобетон) периметр посилюють ОСБ або фанерою (20 мм), які монтують з бічних сторін на висоту коробки. Цегла або бетон спеціальне посилення не потребує, але отвір повинен бути строго вертикальним, без звужень.
Блок прихованих дверей, розповідаємо, як встановити правильно
Дозволено одноетапний монтаж конструкції (вимагає надійного захисту полотен і певних навичок в інсталятора), але легше та простіше всі роботи розділити на чотири етапи:
- установка конструкції в зборі;
- зняття полотна з петель;
- оздоблювальні роботи;
- установка / регулювання фурнітури та полотна.
Мінімальна товщина стін залежить від товщини коробки: від 40 мм для звичайної.
Закріпіть на коробці монтажні пластини з комплекту. Клинами зафіксуйте перемичку вгорі, виставивши її паралельно підлозі за рівнем. Вирівняйте сторону петель і перевірте її в двох площинах для гарантії. По периметру конструкції точково обнесіть коробку піною. Після висихання піни перевірте площини, рівень (напів відчинені двері повинні залишатися в заданому положенні, мимовільне відчинення / зачинення не допущено). Якщо все в порядку, заповніть піною решту зазорів.
Коли піна абсолютно висохне, обріжте або потихеньку вийміть клини, зріжте зайве. Заборонено вибивати вставлені раніше розпірки: тільки обрізати! Додатково зафіксуйте коробку монтажними куточками, пластинами, щоб з'єднання стіни тп дверної конструкції було максимально повним.
До того, як встановити приховані двері (полотно), потрібно подбати про підвищення адгезії штукатурки та металевих частин конструкції. Для цього обробіть коробку будь-яким підходящим засобом (наприклад, бетоноконтактом) і в подальшому для закладення швів користуйтеся спеціальними стартовими складами, які містять армуючі мікроволокна і формують міцну, стабільну зв'язку. Такі добавки поліпшують еластичність шпаклівки, підвищують показник міцності, виключають появу тріщин і усадку.
Фарбування полотна дверей-невидимки і їх встановлення
На виробництві двері покривають ґрунтовкою. Воно захищає поверхні від механічних пошкоджень, атмосферних впливів при транспортуванні, забезпечує кращий контакт з фарбою. На період обробки полотно кладуть горизонтально, верхній шар ґрунтовки знімають, всю поверхню рівномірно шліфують.
Через те, що поверхня нерівномірно вбирає вологу, отримати бажаний результат при першому фарбуванні не завжди вдається. В такому випадку нанесіть другий шар і дочекайтеся повного висихання. Спочатку фарбують обидві сторони, торці дверей фарбують в останню чергу перед тим, як встановити двері прихованого монтажу.
Навішування і регулювання петель
Ефективність і зручність експлуатації дверей прихованого монтажу багато в чому залежать від того, як вибрати та встановити петлі. Оптимально підібрати сталеві механізми або зроблені на основі латуні, вони здатні витримувати важкі полотна. При самостійній роботі потрібна висока точність і наявність спеціальних інструментів. Крім того, фурнітура чутлива до пилу та бруду, тому при проведенні ремонтних робіт захищайте її плівкою і в майбутньому періодично очищайте.
Залежно від особливостей конструкції (призначення, вага, матеріал) підберіть кількість петель. Для звичайних дверей в будинок досить двох, потім розрахуйте глибину виїмки та виконайте розмітку. Кілька разів перевірте правильність майбутнього розташування механізму, тільки потім робіть отвори. Але в більшості випадків отвори зроблені вже на заводі.
Виконайте акуратні виїмки потрібної глибини в коробці та стулці, зачистіть їх, вставте та затягніть петлі, навісьте полотно. За необхідністю відрегулюйте фурнітуру:
- зніміть накладку для доступу до регулювального механізму;
- гвинт для регулювання знаходиться під панеллю механізму;
- щоб змінити вертикальний перекіс, поверніть болт спеціальним шестигранним ключем до потрібної позначки.
Після виконання робіт навісьте полотно. Якісні двері прихованого монтажу від надійного виробника поставляють в зборі з усією фурнітурою, призначеною для установки. Для створення ідеальних умов експлуатації та тривалого терміну служби петлі регулюють в трьох площинах:
- вертикально - поворотом гвинта, який з'єднує два важеля петлі та вирівнює всі зазори;
- горизонтально - повертайте шестигранним ключем верхній регулювальний гвинт, вирівнюючи полотно відповідно до коробки з двох сторін;
- по притиску - поверніть ексцентрик з лівого боку петлі, досягаючи рівномірного притиску стулки до коробки по периметру.
Легкий стильний простір
Невидима дверна конструкція здатна повністю злитися із стіною, перетворившись в практично непомітну, і при цьому на 100 % може виконувати свої функції. Такі двері доречні в інтер'єрі будь-якої кімнати, особливо якщо в ній є кілька виходів. Якщо обрана конструкція стандартного відчинення, її наявність можуть видавати ручка, тоненька кромка торців полотна та короба.
Задовго до того, як встановлюють двері прихованого монтажу, власники продумують дизайн приміщення. Залежно від обраного стилю і напряму полотна декорують:
- кам'яним шпоном - тонкою пластиною натурального каменю товщиною до 0.2 мм;
- наношпоном - з яскраво вираженою брашірованою структурою та глянсовою (лаковою) поверхнею;
- плівкою з поліпропілену;
- акриловою або олійною фарбою;
- екошпоном;
- штукатуркою;
- стіновими панелями;
- склом або дзеркалом;
- грифельним покриттям - ідеальний варіант для кімнати юного художника;
- звичайними або фотошпалерами;
- ультрашпоном - новітнім модифікованим матеріалом, створеним за допомогою технології 3Д;
- ручним розписом пензликом або аерографією;
- натуральною або штучною шкірою.
Ми перерахували тільки малу частину варіантів обробки, але і цей список дозволяє зрозуміти ширину можливостей, що відкриваються!