Якого розміру бувають міжкімнатні двері?

Капітальний ремонт квартири, будівництво нового будинку або зміна обридлого інтер'єру вимагають заміни дверної конструкції. Для цього потрібно точно знати габарити кожного дверного отвору. Вони можуть бути індивідуальними, але більшість будівельників воліють дотримуватися загальноприйнятих параметрів. Певні ГОСТом розміри стандартних міжкімнатних дверей вигідні як виробникам, так і покупцям, адже:

 • універсальність розмірів дозволяє легко підбирати фурнітуру, лиштву, добори та ін .;
 • в продажу є величезний асортимент моделей і варіантів виконання - вибрати виріб, наближений до стандарту, набагато легше в будь-якому магазині або на ринку;
 • це пряма економія для бюджету покупця - з огляду на те, що ексклюзивні розміри міжкімнатних дверей вимагають більше вкладень, ніж стандарт, який обходиться в середньому на третину дешевше.

Для підкреслення статусу та додаткової зручності покупці купують двостулкові конструкції, які можуть мати різні (ширина 600, 800 мм) або однакові (по 600 мм) полотна.

 

95% продукції українських заводів з виробництва дверей відповідає ГОСТ (державний стандарт) або СНИП (будівельні норми і правила). Дрібні майстерні можуть керуватися ДСТУ, які не завжди відповідають нормам. У європейських виробників стандартний розмір міжкімнатних дверей відповідає DIN-4172, DIN-18100-18102.

Основні розміри міжкімнатних дверей

Призначення міжкімнатних дверей - розділяти два внутрішніх приміщення. Залежно від призначення кімнат, варіюється матеріал, параметри отворів і полотна, спосіб відкривання і т. Д. Перед покупкою потрібно з'ясувати розміри отвору для кожних дверей, неважливо міжкімнатні вони, чи ведуть у допоміжні приміщення:

 • житлові кімнати (висота, ширина в мм) - 2000 - 800;


 • кухня - 2000 - 700;


 • туалет і ванна - 2000 - 600 або 2000 - 700;


 • якщо ви хочете встановити, наприклад, у вітальні двері з двома стулками, ширина отвору повинна складати від 1200 мм (два полотна по 400 + 800 мм або 600 + 600 мм).


Замір висоти обов'язковий, тому що сучасні виробники часто випускають двері висоті 2100 мм і вище, але не всі отвори мають такі параметри. Ситуацію можна буде поправити, якщо конструкція більше ніж потрібно, а ось якщо набагато менше - двері доведеться міняти.

Розроблена спеціальна таблиця розмірів міжкімнатних дверей по співвідношенню показників дверних систем (полотна і коробки) до габаритів отвору:

Для підкреслення статусу та додаткової зручності покупці купують двостулкові конструкції, які можуть мати різні (ширина 600, 800 мм) або однакові (по 600 мм) полотна.


Чому величина дверної коробки важливий параметр

Спеціалізовані магазини пропонують великий вибір готових конструкцій (полотно, короб, фурнітура) з порогом або без нього для монтажу по периметру отвору. Така система міцно фіксує полотнище і позбавляє покупця від сюрпризів при установці.

В цьому випадку сумарне значення величин ширини і висоти полотна і короба стає на 10-15 см більше. Для захисту від стирання характеристики рами завжди будуть більше параметрів полотна, тому що між коробкою і стіною потрібно не забути залишити відступ.

Щоб двері органічно вписалися в дизайн, відповідали нормативам і були зручними в експлуатації, товщина полотна повинна бути узгоджена з розміром короба і стіни. Виходячи з характеристик полотна, стандартні розміри міжкімнатних дверей з коробкою можуть варіюватися, тому конструкції бажано купувати в зборі: фурнітура, рама тощо.

У продажу є інноваційні варіанти з прихованою коробкою, така схема:

 • візуально розширює приміщення;
 • дозволяє встановлювати їх в дуже вузьких отворах;
 • підходить для будь-якого стилю інтер'єру і кімнат з нестандартним плануванням.


Яка товщина полотна краща

Безумовно, товсте дверне полотно, особливо з масиву натурального дерева - відмінний елемент дизайну для стилів ампір, ренесанс, бароко. Однак така деталь інтер'єру диктує підвищені вимоги до фурнітури, наприклад, встановлення додаткових петель, тому що дерев'яні вироби важать більше 25 кг.

Своєрідним стандартом товщини вважаються 40 мм. Все більшу популярність завойовують суцільноскляні міжкімнатні двері і їх розміри становлять близько 8 мм при масі 19-22 кг.


Самостійні обчислення

Зняти виміри з дверного отвору своїми руками не так вже й складно. Озброївшись рулеткою, олівцем і папером, виміряйте:

 • глибину - в трьох місцях (низ, центр, верх). Визначте максимум і орієнтуйтеся на нього;
 • висоту - від самої верхньої точки до найнижчої з урахуванням плінтуса (якщо він є). У разі наявності нерівностей, починайте вимірювання в районі звуження;
 • ширину - розділіть висоту навпіл, знайдіть центральну точку лівої лиштви і заміряйте ширину до центральної точки правої. Зафіксуйте звуження, якщо вони є.

Крім того, потрібно уважно виміряти геометрію отвору хоча б звичайним бульбашковим рівнем або нівеліром. Якщо знайдено джерело відхилення і різниця в межах сантиметра, можна буде скористатися монтажними пластинами або будівельною піною.


Очікування і реальність

Часто буває, що стандартна ширина міжкімнатних дверей не відповідає ширині отвору. Якщо отвір вужчий ніж потрібно, а стіни піддаються механічній обробці, зайві міліметри можна спокійно прибрати болгаркою з алмазним диском або іншими інстурментами.


Отвір занадто широкий? Є два виходи:

 • закласти цеглою і потім заштукатурити;
 • встановити брус з подальшою штукатуркою і вирівнюванням поверхні.

Цей етап спокійно можна пропустити, якщо уважно зняти заміри з урахуванням можливих невідповідностей.

Знаючи, яких розмірів бувають міжкімнатні двері і обчисливши необхідні параметри, можна легко підібрати оптимальну модель по онлайн каталогу.


Залишились питання?

Наші спеціалісти люб’язно нададуть вам будь-яку інформацію