Які вибрати двері для маленької кімнати

Прагнення візуально збільшити і оптимізувати простір може підштовхнути власника квартири з невеликою площею замість дверей зробити арочний отвір. Однак таке рішення підійде не для всіх домашніх зон. Тому розбиратися з тим, які двері краще в маленьку кімнату все одно доведеться. Головне - комплексно підійти до вирішення завдання, використовуючи всі можливі хитрощі для зорового збільшення приміщення.

 

Якої конструкції вибрати двері в маленьку кімнату

Сучасні фахівці з дизайну рекомендують відмовитися від громіздких розпашних полотен і вибрати розсувні системи.

Розсувні двері - один з модних інтер'єрних трендів. Їх цінують за високу функціональність, стильний вигляд і зручність використання. З їх допомогою ви заощадите чимало місця, вирішите проблему вузьких проходів і обмеженого простору, а також зможете внести стильний акцент в інтер'єр. Головна перевага розсувних конструкцій - економія простору, тому вони настільки затребувані в малогабаритних квартирах. Також розсувні міжкімнатні двері будуть мати гарний вигляд і в просторих приміщеннях. Вони дозволяють зонувати приміщення і виглядають дуже ефектно.

Зсувні конструкції вдало вписуються практично в будь-який стиль оформлення простору, будь-то класика, лофт чи мінімалізм.

Розсувні двері випускають в різних модифікаціях. Вони відрізняються за розмірами, матеріалом, кількістю стулок, механізмом відкривання й іншимм параметрами:

 • легкі підвісні моделі на вході в вітальню служать для розвантаження простору, усунення «мертвої» зони біля входу та дарують відчуття свободи;
 • в коморі або гардеробі для економії місця встановіть роторні двері;
 • щоб зберегти просторість спальні, дитячої, ванної виберіть вбудований варіант конструкції з високими ізолюючими характеристиками;
 • відмінним оформленням кутових отворів є радіусні двері.

Як бачите, існує багато варіантів того, які двері вибрати для невеликої кімнати, не порушуючи задуманої композиції. Відмінним засобом збільшення простору є і кольорове оформлення приміщення.

Підбираємо декор правильно

Виріб, виконаний в спокійних, сяючих тонах сріблястого, білого, бежевого, ванільного відтінків світлої палітри сприяє візуальному збільшенню невеликої площі. Така дверна конструкція не ставить крапку в дизайні, а створює своєрідну перспективу.

Вибираючи, якого кольору мають бути двері в маленькій кімнаті, зверніть увагу на:

 • строгі, лаконічні полотна з асиметричним фрезеруванням і лиштвами, розташованими на одному рівні зі стулкою;
 • повністю скляні або з великим склінням в світлому обрамленні моделі, які виглядають гармонійно, витончено і легко;
 • конструкції, що формують одну лінію зі стіною і замасковані на її тлі;
 • гладкі моделі, оброблені спеціальною високоглянцевою емаллю. Вони виконані в модних кольорах і дарують додатковий блиск, виступаючи джерелом додаткового світла там, де монтаж засклених варіантів неможлива;
 • від конструкцій з рясним декором варто відмовитися: вони обтяжують і отвір, і приміщення в цілому.

Сучасні тенденції в дизайні дозволяють не обмежуватися виключно світлими відтінками дверних полотен. Наприклад, якщо через вікна проникає достатньо сонячного світла, а для підлогового покриття і стін ви вибрали сяючу палітру, сміливо підбирайте в каталозі темне полотно для виразного відтінку.

Практичні і красиві двері для маленької кухні

Саме через нестачу простору 90% власників малогабаритних квартир відмовляються від розпашних дверей. Їм на зміну приходять:

 • розсувні двері для маленької кухні - складаються з одного або двох полотен, які рухаються на роликах вздовж стін, можуть ховатися в спеціальний короб;
 • касетні або двері-пенал не вимагають вільного місця для відкривання. Полотно ховається в спеціальну касету, змонтовану всередині отвору, тому стулку практично не видно у відкритому стані. Це дає можливість без обмежень використовувати простір уздовж стіни;
 • двері - книжка - особливість конструкції полягає в тому, що дверне полотно системи-книжки складається вдвічі і зсувається до лівої чи правої сторони прорізу. Це суттєво економить простір. Щоб стулка могла складатися, двері в зоні вигину оснащуються спеціальними петлями;
 • рото-двері - під час відкривання провертаються і стають перпендикулярно стіні. Прийнявши такий стан, вони зупиняються біля краю отвору, в результаті чого його ширина виявляється рівномірно розділеною між суміжними кімнатами, займаючи при цьому в 2 рази менше місця у відкритому стані порівняно зі стандартними варіантами.

 

Матеріал варто вибрати, який легко миється, стійкий до вологості і перепадів температур. Конструкція повинна бути компактною, практичною, здатною візуально збільшити габарити приміщення. Важливо, щоб полотно щільно прилягало до отвору, не допускаючи утворення щілин і поширення кухонних запахів по квартирі.


Залишились питання?

Наші спеціалісти люб’язно нададуть вам будь-яку інформацію