Як обрати вхідні металеві двері з високим рівнем захисту

Мабуть, складно в наш час знайти людину, яка не замислювався б про те, як вибрати вхідні металеві двері в квартиру або котедж. Питання безпеки власного житла для людей в пріоритеті, але сьогодні внаслідок величезної кількості моделей, розвитку нових технологій, завдання вибору стоїть як ніколи гостро. Одні виробники пишаються хитрими замками, інші - обробкою, треті - міцною конструкцією. Однак тільки 30-40% з 100% дверей по-справжньому відповідає необхідним параметрам, а саме:

 • виготовлені за сучасними стандартами на новому обладнанні в заводських умовах;
 • якісна сировина (сталь) для металевих елементів;
 • надійна фурнітура та замки;
 • естетичне оформлення, повна звукоізоляція, здатність зберігати тепло.

Виробники ТОП-10 випробовують надійність своїх вхідних дверей, піддаючи їх своєрідним краш-тестам. В ході тестів перевіряються такі показники як:

 • стійкість до пожежі - згідно діючим нормам якісний виріб успішно чинить опір вогню протягом 30-60 хвилин. Зазначено, що в моделях низької якості матеріал (сталевий лист) залишається недоторканим полум'ям, воно проникає всередину житла через незварені щілини, після чого починає горіти ущільнювач і далі вся квартира;
 • теплопровідність - властивість забезпечення комфорту в житлі;
 • стійкість до зломів і куленепроникність (елітні моделі) - на жаль, "майстерність" зломщиків безперервно зростає, тому удосконалюються і дані характеристики.

Результатом перевірок стає присвоєння продукції сертифікатів ДСТУ, як гарантії відповідності прийнятим стандартам якості. Якщо Ви хочете, щоб двері виконувала свої функції і були запорукою безпеки житла, звертайте увагу тільки на сертифіковану продукцію.

Як виглядають якісні залізні двері


Більшість споживачів помилково вважають, що чим двері вхідні броньовані (металеві) товщі, тим краще. Насправді, клас взломостійкості повинен розглядатися в комплексі наступних факторів:

 • товщина металоконструкцій - даний показник включає сталеві панелі 6-10 мм, ребра жорсткості, дверну коробку (найчастіше з швелера);
 • замкові механізми з системою багатостороннього замикання і захистом від перелому;
 • захист замків - найбільш затребувані додаткові бронепластини з розжареної сталі, броненакладки різної форми і товщини;
 • спосіб установки запірних механізмів (внутрішній або зовнішній);
 • варіанти монтажу конструкції в дверний отвір і багато іншого.

Єдина, допущена на одному з етапів виробництва, помилка призведе до втрати всіх позитивних якостей, тому вибирайте тільки всесвітньо відомі, перші бренди, які дорожать репутацією.

Крім того, важливо знати, що двері сталеві (залізні) вхідні, які встановлюються в квартирах, мають різне призначення за категоріями: можуть демонструвати високий клас пожежостійкості, але низький по взломостійкості і навпаки. Для швидкого проникнення в будинок пожежних дверна конструкція виконується без ребер жорсткості з тонких сталевих листів. Але те ж саме легко виконають і зловмисники. Вкрай важливе значення підібрати з усіх різновидів ті, які вдало поєднують всі необхідні характеристики.

Що вибрати: куточок або профіль


На цей час 70% покупок припадає на металеві двері з вигнутої листової сталі (профілю), основними перевагами яких є:

 • широке розмаїття моделей в будь-якому магазині;
 • на 30-50% менша вага в порівнянні з кутиковими конструкціями;
 • просте виготовлення.

У магазинах є 2 різновиди таких моделей:

 • з коробкою, ребрами жорсткості і панелями до 4 мм, що мають замкнутий внутрішній контур;
 • стандартні сталеві вироби без замкнутого контуру. Основою полотен часто служить лист товщиною до 2 мм.

Конструкції з куточків вважаються не такими гарними зовні, однак по міцності з ними зрівняється далеко не кожен металопрофіль. Такі вироби серійно виготовляють далеко не всі бренди, найчастіше це індивідуальні замовлення.

Головне при облаштуванні власного будинку звертати увагу не на тип профілю, а на клас взломостійкості вироба, оскільки різні виробники виготовляють продукцію за власними технологіями. Наприклад, один завод користувався куточком і отримав двері 4 класу, а інший металопрофілем і в результаті отримав такий же клас, що підтверджується сертифікатами.

Секрети замків і петель

Як вже говорилося вище, в повній мірі переваги металевих дверей проявляються в ході експлуатації при правильному підборі всіх деталей. Наприклад, дверні петлі, які можуть бути зовнішніми або внутрішніми. Деякі покупці наївно вважають, що якщо петлі не видно, злодій не зможе зрізати їх болгаркою. Це хибна думка!

За чинними вимогами, якраз зовнішні петлі обладнуються так званими антизрізами - прихованими елементами і, перешкоджають зрізанню. Вони розташовуються по всій довжині петлі і збільшують термін "роботи" зломщика.

Більшість домушників не оригінальні. Раз освоївши будь-який метод, "фахівець" користується ним постійно. Так, будь-які двері, навіть зовнішні металеві, часто відкривають за допомогою наступних інструментів:

 • домкрата або брухту (вдавлюючи їх всередину приміщення);
 • коловороту (проробляють отвір в тонкому сталевому листі);
 • молотка і зубила (вбиваючи ригелі назад в замок);
 • відмичок.

Як видно, в основному удар припадає на замки, саме на подолання запорів доводиться ключова витрата часу. Тому встановіть як мінімум два запірних механізма протилежних за типом дії: зі змінною серцевиною і сувальдний. Один з них обов'язково фіксується вертикально по системі «краб». Вибираючи замок зі змінною серцевиною, прослідкуйте, щоб вона:

 • мала спеціальні штифти, які захистять від висвердлювання;
 • була забезпечена спеціальною скобою, яка захищає від переломлення;
 • була комп'ютерною, тобто, щоб ключ мав перфорацію.

Як саме монтувати замок - справа тільки Ваша. Однак, якщо він встановлений всередині полотна, за ним досить складно доглядати. Для тих, хто бажає отримати практично 100% гарантію від віджимань ломом або домкратом порада: встановіть в районі замку підсилюючу кишеню.

Яке внутрішнє наповнення у вхідних металічних дверей

Перед тим, як вибрати залізні двері остаточно, варто заглянути в її середину, тим більше що заповнення у неї вельми не просте: 6 ребер жорсткості з куточка 35 мм, які розташовані найчастіше вертикально. Горизонтальні додаткові ребра встановлюють в свої вироби відомі виробники.

Простір між ребрами заповнюється звуко- і теплоізоляційним матеріалом, як правило - мінеральною ватою або іншим, створеним на основі базальтового волокна. Зустрічається також поліуретан, пенопропілен, керамзитобетон та ін. У різних виробників свій утеплювач, тому інформацію уточнюйте.

Де шукати «ті самі» двері

Формування ринку залізних дверей почалося в Україні в середині 90-х років минулого століття. 

Огляд-дослідження вхідних металевих дверей часто зустрічається в пресі. Цей сегмент ринку ділять:

 • зарубіжні, всесвітньо відомі бренди, які випускають виключно заводську продукцію преміум якості. Недоліки - типові розміри, висока вартість нестандартної обробки;
 • українські виробники, які виготовляють продукцію на власних модернізованих заводах із застосуванням новітніх технологій. Але все ж якість продукції, що випускається залишає бажати кращого.

В сучасних умовах недобросовісні виробники змушені покинути ринок, що в свою чергу сприятливо позначається на якості вибору виробів.Залишились питання?

Наші спеціалісти люб’язно нададуть вам будь-яку інформацію