Як вибрати ручки для міжкімнатних дверей

Не потрібно недооцінювати важливість деталей в інтер'єрі, адже часом саме вони покликані підтримувати загальну стилістику і приховувати певні похибки.

Стандартно дверні полотна продаються без фурнітури, це відкриває перед дизайнерами практично безмежні можливості для втілення ідей. Але вибираючи, які ручки для міжкімнатних дверей краще обрати, варто орієнтуватися не тільки на форму і колір, а й враховувати матеріал, з якого вони виготовлені.

Дверна ручка - це продовження концепції дизайну дверей і всього інтер'єру. Будучи фахівцями в сфері вхідних і міжкімнатних дверей ми знаємо, як важливо могти комплектувати продукцію в різних кольорових рішеннях, стилістиці з високим рівнем надійності і довговічності фурнітури.

Основні критерії вибору

Щоб правильно обрати дверні ручки, насамперед необхідно визначитися з матеріалом. Найчастіше використовується:

•латунь;

•Zamak;

•алюміній;

•нержавіюча сталь.

Найбільш поширеним матеріалом є латунь. Ручки з неї відрізняються довговічністю, вони міцні, стійкі до різного роду впливів. Такі ручки приємні на дотик та зручні для експлуатації, після хромування і полірування вони стають повністю захищеними від впливу несприятливих факторів.

Ручки з латуні мають гарантію від виробника від 10 років і вище. Вся продукція сертифікована, що підтверджено тестами відповідно до стандарту ISO 9227.

На другому місці ручки з Zamakа - це цинк-алюмінієвий сплав, який в процесі гальваніки здобуває необхідний колір. Ця категорія ручок популярна і доступна в ціні. Гарантія на покриття в залежності від виробника - до 10 років.

На третьому місці за популярністю - ручки з нержавіючої сталі. Часто покупці віддають перевагу саме таким моделям. Вони практичні і довговічні за умови, що виготовлені зі сплаву високої якості. Як правило, використовуються в приміщеннях тех. призначення. Металеві ручки вважаються бюджетним варіантом, який підходить для більшості видів дверних полотен. Їх основний недолік - холодна поверхня при дотику.

Важливо звертати увагу і на сам механізм (для натискних ручок), він повинен пройти сертифікацію і мати високий показник циклів відкриттів від 150 000 і вище, що гарантує більш 20 років надійної роботи.

У виробництві ручки можуть використовуватися різні матеріали, що дозволяє реалізувати будь-яку дизайнерську ідею, при цьому зберігаючи високий рівень якості.

Другий критерій, який слід враховувати, вибираючи ручку для дверей - спосіб її кріплення. Є два принципи функціонування цього механізму.

1. Натискний. Механізм спрацьовує в результаті натискання на ручку, після чого двері відкриваються або закриваються. Така модель підходить для вхідних і міжкімнатних дверей. Вона більш функціональна.

2. Фіксований. У ручках цього типу не передбачено замка, тому для відчинення та зачинення дверей їх досить штовхнути або притягти до себе за ручку. Подібні моделі відрізняються більшою розмаїтістю дизайнерських рішень, особливо, коли мова йде про класичний стиль. Вони відрізняються більш складним монтажем в порівнянні з натискними ручками.

При покупці дверних ручок для міжкімнатних дверей важливо також враховувати не тільки пристрій механізму, а й звертати увагу на якість його роботи і на зовнішній вигляд вибраного виробу. Не повинно бути подряпин, потертостей та інших вад. Ручка має розміщуватися за напрямком відчинення самих дверей (лівосторонній, правосторонній). Найкраще купувати товар відомих виробників, що користуються довірою, наприклад, Colombo, DND, Manital, Tupai, Yalis.


Як вибрати колір ручки для дверей

Найпростіше підбирати дверні ручки під основний колір дверей або вставок на полотнах. У цьому випадку можна як грати на контрасті, так і вибрати фурнітуру в тон. Для монохромних поверхонь більше підходять близькі за відтінком, але не аналогічного кольору. Ручку в такому випадку варто обрати на кілька тонів світліше. Колір ручки можна підібрати і під колір фурнітури дверей: замка, петель, торця або, наприклад, молдинга на полотні.

       Можна підбирати колір ручок і під підлогу в приміщенні. Якщо вона темна, а стеля світла, оптимальним поєднанням будуть двері на декілька відтінків світліші з ручками кольору бронза або нікель. На фоні світлої підлоги гармонійно буде виглядати світле дверне полотно з матовими ручками.

Тепер розглянемо, як підібрати колір ручки для міжкімнатних дверей в залежності від стилю і дизайну інтерєру.

1. Стиль модерн і кантрі. Для них характерні теплі м'які тони. Найчастіше вибирають ручки бронзового або мідного кольору з ефектом старовини.


2. Інтер'єр в класичному стилі краще підкреслять насичені відтінки. Вишукано будуть виглядати в такому стилі ручки золотого, мідного і схожих з ними відтінки з вставками кераміки.


3. Для стилю еклектика, хай-тек і арт-деко характерною рисою є використання темних і сріблястих відтінків. На таких дверях будуть ефектно виглядати ручки кольору нікель-сатин.


Принцип установки ручок для міжкімнатних дверей

Принцип монтажу ручок на міжкімнатні двері приблизно однаковий для всіх їх різновидів. Враховуйте наступні рекомендації по монтажу.

1. Обов'язково робіть розмітку. Схема установки ручки йде в комплекті з нею.

2. Розмітка може бути акцентованою. Деякі лінії можна прокреслювати сильніше.

3. Важливо дотримуватися відстані під час свердління, воно залежить від осьової відстані встановленого замкового механізму.

4. Не рекомендується встановлювати металеву накладку без пластикового або металевого внутрішнього вкладиша (моли). Це призводить до негативного впливу на термін служби механізму ручки і на загальний стан дверного полотна.

Монтаж ручки в міжкімнатних дверях займає не більше години. У новачків на це може піти більше часу. Якщо Ви купили якісну фурнітуру, вона не подряпає дверне полотно і буде легко встановлюватися незалежно від її типу і наявного у Вас досвіду.

Тепер Ви знаєте, як вибрати дверні ручки і як їх встановити. Цього достатньо, щоб створити в будинку інтер'єр своєї мрії, підкреслений правильно підібраними деталями.


Залишились питання?

Наші спеціалісти люб’язно нададуть вам будь-яку інформацію