Як вибрати двері в котельню?

Топкова - приміщення підвищеної небезпеки. Тому до її облаштування пред'являють особливі вимоги. Стосуються вони всіх конструкцій котельні, включаючи двері. Ця деталь відіграє важливу роль в системі протипожежної безпеки. Тому вибирати двері в котельню приватного будинку потрібно згідно з нормативами СНіП.

Що потрібно враховувати при виборі

Основними параметрами, на які звертають увагу при замовленні дверної конструкції є:

  • розмір;
  • матеріал;
  • напрямок відкривання;
  • наявність вентиляційної решітки та скління.


Які двері поставити в котельню залежить від особливостей приміщення. Топкова може розташовуватися як в спеціальній прибудові до будівлі, так і бути відокремленою будівлею. Згідно з існуючими нормативами окреме приміщення обладнують одним входом. Якщо ж котельня розташовується в приміщенні, яке прилягає до будівлі, то вона повинна мати два виходи: один на вулицю, другий в будинок. Крім цієї особливості на вибір впливають і інші параметри, включаючи наявність в приміщенні:

  • системи вентиляції;
  • вікон.

Якщо ці елементи відсутні, то двері в топкову необхідно оснастити вентиляційною сіткою, що забезпечує приплив повітря, розташовують її в нижній частині полотна. Для приміщень без вікон потрібно передбачити в дверній конструкції отвір під скління. Це дозволить візуально контролювати те, що відбувається в котельні.


З вікном або без нього полотно обов'язково повинно мати протипожежні властивості. Вимоги до дверей в котельню чітко регламентують стійкість конструкції до займання. Згідно з протипожежними нормами вогнестійкість повинна відповідати індексу EI30 і витримувати відкрите полум'я протягом 30 хвилин.

Крім основних, перерахованих вище, існують ще й додаткові вимоги, що стосуються розмірів полотна, решітки та площі скління. Ці параметри підбирають виходячи з:

  • габаритів котельні;
  • встановленого опалювального обладнання;
  • особливостей вентиляції приміщення.

Кращим варіантом є сталеві двері в котельню, параметри яких вписують в існуючі норми. Вони повинні мати полотно шириною не менше 80 см. Що стосується площі заскленої ділянки та розмірів вентиляційної решітки, то вони розраховуються за спеціальними формулами, що враховують потужність котла і інші параметри.


Вимоги СНіП до облаштування вхідної групи топкової

У збірнику будівельних норм визначені характеристики, якими повинні бути наділені двері в бойлерну. Вони можуть бути з одною або двома стулками. Причому напрямок відкчинення полотна незалежно від місця розташування топкової допускається тільки назовні. Це необхідно для швидкої евакуації людей, якщо станеться пожежа.

Як заповнення використовують виключно негорючий матеріал. Найчастіше для цього беруть базальтову вату, а ущільнювальні контури виконують з гуми та термопіни.

Металеве полотно з боку топкової повинно мати порошкове напилення, його може заміняти нітроемаль, також збільшує ступінь вогнестійкості. Фурнітура та інші елементи конструкції обов'язково виготовляють з термостійких матеріалів.

Для забезпечення безпеки людей дверні замки повинні залишатися відкритими під час роботи котла.

Важливим елементом конструкції є дотягувач. Забезпечуючи плавне зачинення, він тим самим запобігає порушенню цілісності дверного полотна.


Монтаж дверей для газової котельні з дотриманням цих вимог є обов'язковим як для власників приватних будинків, так і для керівників підприємств, керівників комунальними об'єктами. Вибір і монтаж дверного полотна мають чимало нюансів. Тому найкращий варіант - довірити їх виконання професіоналам. Ставши клієнтом нашої компанії, ви зможете замовити конструкцію будь-яких розмірів, з однією або двома стулками, що відповідатиме усім необхідним нормам.


Залишились питання?

Наші спеціалісти люб’язно нададуть вам будь-яку інформацію

Модули для Opencart