Як правильно зробити замір вхідних дверей

Виготовлення дверної конструкції в точній відповідності з розмірами отвору і подальший якісний монтаж можливі тільки після того, як зробили замір вхідних дверей. Зазвичай магазини надають послуги зняття замірів, але трапляються ситуації, коли чекати немає часу, розрахунки потрібні терміново. Важливо бути максимально уважним, адже помилки у замірах приведуть до труднощів в експлуатації або загальної непридатності вироба.

Виконують замір по-різному, залежно від наявності або відсутності старих вхідних дверей. Перший варіант підходить тим, хто придбав житло в новобудові або робить капітальний ремонт квартири. У будинках старого спорудження при демонтажі конструкції може зруйнуватися штукатурка або зламатися несуча перекладина. В цьому випадку контури спочатку відновлюють, балку надійно закріплюють і тільки після цього виконують заміри.Визначаємо розмір зовнішніх дверей при порожньому отворі

Важливо! Вираховувати габарити необхідно лише після повного закінчення роботи з підлогою та стінами. Інакше по завершенню оздоблювальних робіт з'ясується, що розміри конструкції не відповідають фактичним значенням. Необхідно точно виміряти всього п'ять параметрів:

• висоту отвору в центрі, зліва і справа. Виберіть мінімальну і максимальну цифру;

• товщину стіни тричі, з кожного боку откос. Зафіксуйте на папері найбільшу з величин;

• ширину отвору в трьох місцях (вгорі, внизу, посередині). Нормально, якщо цифри не будуть однаковими, запишіть найменше та найбільше значення. При знятті замірів зовні не зважайте на або приберіть пороги, вони впливають на підсумкове значення;

• глибину також в трьох місцях (низ, середина, верх), орієнтуючись на максимальне значення;

• наявність нерівностей лазерним або бульбашковим рівнем (за орієнтир беруться нижні точки) або виміром діагоналей дверного отвору, які в ідеалі повинні бути однаковими.

Одиницею вимірювання варто вибрати міліметри, оскільки саме так конструкції вимірюються на фабриках, значення виходять більш точними.

Не забудьте про монтажний проміжок між коробкою і стіною. Він оберігає конструкцію від деформації, забезпечує теплоізоляцію. Слідкуйте, щоб величина проміжку не перевищувала максимально допустиму (до 50 мм), інакше конструкція втратить міцність кріплень і теплоізоляційні властивості. Тому при перебільшенні ширини рекомендуємо частково виконати закладку, повернувши її до стандартних меж.

Для адекватного виготовлення, встановлення та експлуатації необхідно вирішити, які двері, право- чи лівосторонні, потрібна. Щоб визначити комфортну для користування сторону, уявіть, що конструкція вже є і при відкриванні рухається на вас. Крім того, важливо з'ясувати, якими будуть двері: зовнішнього відкривання (відкриватися в коридор) або внутрішнього (в квартиру).

Замір отвору з дверима

Компанії, які виготовляють двері вхідні, просять повідомити розміри іноді найпростіші: коробки та полотна. Для цього потрібно звільнити дверний блок, акуратно знявши з нього лиштву, щоб чітко побачити краї отвору і дізнатися відстані за інструкцією вище.

Якщо з якихось причин зняти лиштву не виходить, заміряйте висоту і ширину полотна, а також ширину коробки. Однак, цей спосіб дуже приблизний і може давати великі похибки.

Виробники постаралися зібрати максимум інформації про стандартні отвори в спеціальні таблиці, якими легко користуватися. Якщо ж для проекту потрібні нестандартні вхідні двері, розміри повинен знімати виключно досвідчений фахівець.

Типові помилки і їх виправлення

У 90% випадків замір і установка вхідних дверей виконуються фахівцями магазину або компанії-виробника. Однак, трапляється, що готовий виріб не відповідає необхідним параметрам. Можна спробувати повернути покупку і очікувати повторного виготовлення або постаратися підігнати габарити отвору до розміру коробки.

Є два шляхи вирішення проблеми: закласти занадто великий отвір цеглою і потім заштукатурити його або збільшити отвір болгаркою, штроборізом, іншим інструментом. Якщо отвір збільшений мінімально, можна вирішити завдання, встановивши якісний добірний (ущільнюючий) елемент. Його розмір становить різницю між товщиною стіни і шириною бруса дверної коробки.


Залишились питання?

Наші спеціалісти люб’язно нададуть вам будь-яку інформацію