Варіанти міжкімнатних дверей в магазинах сьогодні надзвичайно різноманітні. Є моделі різного дизайну, з додатковими функціями, що відрізняються за кольором, фактурою, з різною фурнітурою. Вибираючи відповідний виріб, потрібно в першу чергу звертати увагу на те, з якого матеріалу виготовлені міжкімнатні двері. Від цього залежить якість, ціна і можливе місце монтажу.
Найпопулярніші матеріали міжкімнатних дверей
Матеріал міжкімнатних дверей буває натуральним і штучним. Дорогі моделі зроблені з масиву дерева, для бюджетних варіантів використовується шпон, пластик. Є нестандартна сировина для їх виготовлення, наприклад, бамбук або тканина, але у нас такі вироби використовують вкрай рідко. Двері практично з будь-якого матеріалу можуть йти в комбінації зі скляними вставками у вигляді вітражів. Розглянемо особливості, переваги і недоліки кожного матеріалу.
Дерево
Це найпопулярніший матеріал, їх якого виробляють міжкімнатні дверні полотна. В якості основи використовують масив або клеєну деревину. Масив зазвичай використовують при виготовленні коробки. Дерев'яні дверні полотна мають ряд переваг:
- оригінальна фактура;
- безпека;
- приємний аромат;
- вишукане забарвлення.
Більшість порід деревини мають гарну звукоізоляцію. Недолік - матеріал погано переносить вологу. У ванній такі вироби можна ставити тільки, якщо вони пройшли кілька етапів обробки, що запобіжить набряканню полотна і розвитку в ньому мікроорганізмів.
Дверні полотна з клеєного дерева легкі і доступні за ціною. Якщо обрати їх з масиву дерева, то збільшитися не тільки їх вартість, а й вага виробу. Через велику масу потрібно робити додаткове підсилення дверного отвору, а також бути готовим до інших витрат, пов'язаних з установкою виробу.
МДФ і комбіновані
Не тільки в квартирах, але і в багатьох офісах і промислових приміщеннях потрібні міцні, але водночас легкі міжкімнатні двері. З чого роблять такі моделі? Для їх виготовлення використовують МДФ. Полотна мають безліч позитивних якостей:
- слабка теплопровідність;
- хороша звукоізоляція;
- простий догляд;
- невелика вага;
- доступна ціна.
Раніше замість МДФ використовували ДСП. Але недолік останніх - це використання при їх виготовленні небезпечної сполучної речовини (формальдегідних смол), тому такі вироби небезпечні для здоров'я. При підвищенні температури навколишнього середовища двері з ДСП починають виділяти токсичні речовини. А вироби з МДФ безпечні, але з їх мінусів можна відзначити нижчу міцність.
Якщо ви хочете більш міцну табезпечну конструкцію, можна вибрати комбіновані двері – дещо дорожчий варіант. Основою служить масив дерева, а для привабливості вони оброблені панелями МДФ, що дозволяє виконати полотно практично в будь-якому дизайні і відтінку. Також перевагою комбінованого варіанту є більш висока стійкість до вологи.
Скло
Багато клієнтів, що замовляють міжкімнатні двері, необачно відмовляються робити вибір матеріалу на користь скла. Вони думають, що такі вироби тендітні, сильно пропускають звук і в цілому не виконують покладені на них функції. Насправді сучасні дверні полотна зі скла мають масу позитивних характеристик, зокрема:
- ударостійкі;
- звуконепроникні;
- стійкі до дії шкідливих мікроорганізмів;
- вологістійкі;
- екологічні та безпечні для здоров'я;
- є моделі з високою стійкістю до високих температур і тиску;
- можуть бути декоровані різними способами, включаючи обробку дорогоцінними каменями та металами.
Скляні полотна можуть бути як прозорими, так і різнокольоровими, тонованими (наприклад, популярні чорні варіанти), матовими, а також дзеркальними. Недолік виробів з ударостійкого скла - велика маса. Такі двері можуть важити більше, ніж полотно аналогічного розміру з масиву дерева.
Типи покриття і наповнення
За типом покриття міжкімнатні двері можуть бути:
- ґрунтовані (підготовлені до подальшої обробки);
- фарбовані (емаль);
- глянцеві (шпон або емаль під лаком);
- шпоновані (натуральний шпон або fine-line);
- ламіновані (папір, плівки ПВХ, HPL);
- скляні або дзеркальні (де більше 80% полотна покрито склом або дзеркалом відповідно).
- суцільноскляні.
За наповненню бувають такі варіанти дверних полотен:
- сотове наповнення;
- ребра жорсткості виконані з МДФ;
- пінополістирол (спеціальний пінопласт);
- трубчастий ДСП;
- суцільний ДСП;
- зрощений сосновий брус;
- масив дерева.
З якого матеріалу вибрати міжкімнатні двері
Багато клієнтів, прийшовши в магазин, запитують консультантів, з якого матеріалу їм краще купувати міжкімнатні двері. Але це не зовсім коректне запитання, адже кожне дверне полотно має свою сферу застосування, володіє певними характеристиками і ціною. Наприклад, для ванної кімнати буде кращим виріб із пластику або скла, для спальні - з дерева. Для когось краще дешевша модель з ДСП, а для інших замовників найкращим варіантом є безпечні двері з натуральної деревини, при цьому вони не звертають уваги на вартість виробу.
Є кілька основних питань, відповівши на які, ви будете знати, як вибрати міжкімнатні, враховуючи матеріал виготовлення.
- В яких умовах будуть використовуватися? Якщо в приміщенні часто бувають перепади температури та підвищена вологість (ванна, санвузол) вибирати краще скляні двері, можуть бути і дерев'яні полотна, але їх потрібно попередньо покрити або купити комбінований варіант з обробкою з МДФ.
- Якими характеристиками повинні володіти? Якщо полотно повинно бути міцним і легким, купуйте комбіновані конструкції, якщо важлива відсутність штучних матеріалів і токсичних домішок - дерев'яні, якщо виріб має бути одночасно екологічним, але міцним і вологостійким, то підійдуть моделі з міцного скла.
- На яку суму ви розраховуєте? Сучасні двері зі скла або масиву натуральної деревини коштують дорого. Якщо замовник має скромний бюджетом, то може розглянути моделі з МДФ або комбіновані.
Таким чином, єдиної відповіді на питання, з якого матеріалу міжкімнатні двері кращі, не існує. Кожен клієнт повинен вибирати дверне полотно, виходячи зі своїх переваг, умов використання виробу, вимог і, звичайно ж, з фінансових можливостей. Вітчизняні та іноземні виробники навчилися робити навіть бюджетні міжкімнатними двері красивими, практичними і довговічними. У сучасних магазинах зі скромним бюджетом також можна знайти привабливий варіант, який буде задовольняти усі вимоги замовника.