З чого складаються наші двері

Купівля дверей здається простим завданням. Але лише до того моменту, поки не починаєш їх вибирати. Зіткнувшись з величезним вибором, широким діапазоном цін, розмірів і варіантів дизайну, стає очевидною необхідність вникнути в суть виробництва. Вивчіть те, якими бувають внутрішні двері, з чого складаються, - тоді зрозумієте формування ціни та ключові моменти, на які потрібно звертати увагу.

Міжкімнатні двері, безсумнівно, є важливим атрибутом будь-якого приміщення. Жоден будинок або квартира не будуть завершеними без них, і вже точно не стануть комфортними. Крім цього, розділення простору необхідно в офісних приміщеннях, складських тощо.



З чого складаються двері міжкімнатні

Стильний дизайн, який пасує до інтер'єру, сучасні технології виробництва, міцність і якість матеріалів - важливі характеристики, які потрібно враховувати. Але те, з чого складається сама конструкція, - ще важливіше!

Кожні двері складаються з декількох обов'язкових елементів - полотна та механізму, за допомогою якого це полотно закриває дверний проріз. Загальноприйнятим і поширеним є комплект дверей, що складається з дверного полотна, дверної коробки (лутки), лиштви та  добору (якщо короб не прихованого монтажу), фурнітури (петлі, замок, ручка).

Сучасні дверні системи повинні не тільки виконувати своє головне призначення, але й прикрашати загальний інтер'єр. Тому їх оснащують декоративними деталями, різною фурнітурою для збільшення функціональності та механізмами для підвищення безпеки, які запобігають випадковому захлопуванню, наприклад. Основна фурнітура - замки, ручки, петлі. Обов'язково використовують гумовий ущільнювач в коробці для підвищення показників тепло- і звукоізоляції, а також для кращого прилягання полотна. Багато моделей оснащуються порогом. Більшість (якщо конструктив НЕ суцільноскляний) можна укомплектувати випадаючим порогом.

Далі ми розповімо докладніше про міжкімнатні двері - з чого складаються і які складові є основними.

 

Основні складові міжкімнатних дверей

1. Полотно - найбільш масивна частина дверного блоку, яка обов'язково повинна бути рухомою, щоб закривати отвір в стіні. Конструкція може бути каркасно-фільончата, царгова або щитова. Вибираючи двері, звертайте увагу на склад і матеріал полотна. Воно може бути зроблено повністю з масиву цінних порід дерева (найбільш дорогий варіант), а також МДФ в фінішній обробки з плівки, фарби або шпону, а також скла. Для внутрішнього заповнення дверей з МДФ використовують зрощений масив сосни по периметру і стільникова структура всередині.

Найдовговічнішими вважаютьсті, що виготовлені з цілісного масиву. Однак сучасні технології виробництва дверей дозволяють звичайним МДФ конструкціям виглядати не гірше та бути такими ж міцними і зносостійкими, як і двері з масиву.

Для поліпшення естетичних якостей полотно доповнюють скляними або дзеркальними вставками, металевими молдингами, пластиковими накладками. Популярне також різьблення по дереву.


2. Коробка. Складова дверного блоку служить для навішування на неї дверного полотна та розташування в ній відповідної частини фіксуючого пристрою (замка). Дверна коробка жорстко кріпиться в дверному отворі, складаючи з ним єдине ціле. Це дві горизонтальні стоєві та вертикальна перемичка, конструкція П-подібна. Коробку виготовляють з масиву, з МДФ, з фанери, з алюмінію (прихований короб) або в комбінації цих матеріалів. Як правило, коробка йде зарізана під певний розмір полотна. Коробки можуть бути стандартними та телоскопічними (регульованими). Зараз короб використовують не завжди, наприклад, він не потрібен в розсувних системах. У них полотно навішують на ролики до рейки.

 

3. Лиштва. По суті, декоративний елемент у вигляді планок, які закривають місця з'єднання коробки зі стіною. Бувають різних форм - напівкруглі, прямокутні та фігурні (радіусні).

Як правило, лиштва складається з МДФ. Вона повинна відповідати типу конструкції коробки - бути рівною або телескопічною (з пером або ніжкою). Кріпиться за допомогою спеціальних рідких цвяхів або заходить в паз коробки.

 

4. Добори. Необхідні тоді, коли стіни ширші (глибші) за стандартну ширину коробки. Як правило, вони стандартних розмірів 100 мм, 200 мм і більше. Або можуть бути  виготовлені в потрібний розмір.


5. Дверна фурнітура - це конструктивні елементи, які прикріплюють до дверей для поліпшення їх функціональності або зовнішнього вигляду.

Петлі - традиційні пристрої для утримання дверей і забезпечення їх відкривання та закривання. Бувають видимі та приховані.

Замок - елемент, який фіксує двері в отворі; забезпечує задану секретність блокування дверей. Буває з полімерним або магнітним язичком.

Ручка приводить двері у відкрите або закрите положення.



Залишились питання?

Наші спеціалісти люб’язно нададуть вам будь-яку інформацію