З чого складаються міжкімнатні двері

Коли ми дивимося на красиві двері, то бачимо перед собою цілісний виріб. Але насправді вони зовсім не монолітні. Всі сучасні вхідні та міжкімнатні двері складаються з декількох елементів. У цій статті ми розповімо про конструкцію міжкімнатних дверейі то, з чого вона складається. Після прочитаної інформації Вам буде легше вибрати найкращий варіант для своєї квартири. Ви навчитеся звертати увагу не тільки на гарний зовнішній вигляд, але і почнете помічати інші не менш значущі елементи.

Отже, основні складові двері:

  • полотно;
  • коробка;
  • лиштви;
  • добори;
  • фурнітура.

Кожна складова має свої особливості і виконує конкретну роль, докладніше про кожну з них читайте нижче. Дуже важливо розуміти, що немає другорядних елементів - в конструкції важливі абсолютно всі деталі міжкімнатних дверей.

Дверне полотно і коробка - основні складові двері

Мабуть, що таке полотно міжкімнатних дверей, повинно бути зрозуміло всім. Це той самий основний елемент, що складає більшу частину уявлення про дверях. По суті, це складова загальної конструкції, яка необхідна для закриття дверного отвору.

Для виробництва бюджетних виробів застосовується пластик або ДСП. В ексклюзивних дизайнерських моделях полотно повинно бути з масиву натурального дерева або високоякісного МДФ. В даному елементі практично відсутні обмеження по візуальних характеристиках. Воно може бути, як однотонним і однофактурним, так і комбінованим - з дерев'яними гратами, елементами з металу, пластику, скла або дзеркал. В інтер'єрах, де необхідно підкреслити статус власника, віддається перевага різьбленню і обробці шпоном.

Але полотно - це не тільки візуальне оформлення. Воно являє собою каркас, стійки (вертикальні бічні елементи), поперечні елементи і зв'язки (фільончасті частини). До стійок кріпляться петлі і врізний замок. Фільонка - це те, що знаходиться в середині каркаса. Вона може не тільки бути така ж, як каркас, а й складатися з декількох частин іншого матеріалу (як правило, скла).

Якщо говорити про те, з чого складається дверна коробка, то це дві стійки і перекладина, іноді ще зустрічається «поріг». Вони монтуються в отвір стіни. За допомогою петель полотно дверей кріпиться до коробки.

Виготовленню коробки необхідно приділяти особливу увагу. Вона повинна бути досить важкою, надійною, міцною і мати хорошу стійкість до вологості і коливань температури. Стійки і поперечини повинні мати ущільнювачі. Від їх якості залежить здатність перешкоджати проникненню всередину приміщення сторонніх запахів і звуків. Також вони істотно зменшують таке явище, як протяг.

Зараз великим попитом користуються конструкції розсувних систем - двері-купе. Вони мають інший спосіб установки, не потребуючи в стандартній коробці, але маючи свою специфіку установки. Будуть потрібні направляючі рейки і роликові механізми для ковзання полотна.

Лиштва

Якщо говорити про двері і її складові, то не останнє місце займають лиштви. Вони являють собою планки певної ширини, які необхідні для приховування швів в місцях стикування коробки і стін. Як матеріал для виготовлення переважно використовується дерево або МДФ високої якості, в рідкісних випадках може бути застосований пластик.

Ці деталі міжкімнатних дверей здебільшого також вибираються за зовнішнім виглядом. Саме вони оформляють дверний проріз. Вони обов'язково повинні поєднуватися з полотном і загальним інтер'єром. Дуже рідко можна знайти лиштви і полотно в одній конструкції різного кольору. За формою розрізняють класичні гладкі прямокутні лиштви, напівкруглі (радісні), фрезеровані і з різними накладними декоративними елементами.

Добори і фурнітура

Якщо говорити про такі частини міжкімнатних дверей, як доброти, то вони встановлюються не завжди. Цей елемент необхідний для закриття дверного отвору в тому випадку, коли стіни занадто широкі і між коробкою і наличників залишається багато вільного місця. Доброти візуально нагадують широкі прямокутні лиштви.

Наостанок слід приділити увагу дверній фурнітурі. До її числа відносять дверні ручки, шпінгалети, замки, петлі та ін. Для виготовлення використовується переважно латунь, цинк-алюмінієвий сплав, рідше - нержавіюча сталь.

Особлива увага повинна приділятися дверній ручці - найбільш помітного елементу фурнітури. Вона повинна відповідати загальному дизайну дверей, а також добре виглядати в інтер'єрі. Саме ці елементи відображають приналежність двері до того чи іншого стилю.

На цьому сайті можна знайти все про міжкімнатні двері. Читайте інші статті в блозі, щоб зробити правильний вибір, який відповідає експертній оцінці про якість, практичність і надійність.


Залишились питання?

Наші спеціалісти люб’язно нададуть вам будь-яку інформацію