Фільончасті міжкімнатні двері


Фільончасті міжкімнатні двері. З чого складаються і як виглядають

Вибрати двері, в яких реалізовано поєднання різних матеріалів, непросто. Тим часом використання фільонки відкриває перед вами широкі можливості. Величезна різноманітність моделей і варіантів виконання дозволяє підбирати вироби для будь-яких приміщень і стилів інтер'єру.

Наприклад, в якості вставок для санвузлів ідеально підходить матове скло або деревина з різною текстурою, а для віталень або житлових кімнат будинку - напівпрозоре скло або вітражі. Завдяки сучасним технологіям легко знайти стулки зі шпону, ламінату, ПВХ, МДФ тощо. Вставки роблять фігурними, прямими, будь-якої форми, з додатковими елементами, накладками або декором.

На скло наносяться малюнки, плівки з фотографіями, вітражні фарби. Словом, повна свобода для фантазії та самовираження.Що таке фільончаті двері та в чому їх особливості

Фільонкою дверей прийнято називати більш тонку (в порівнянні з рамою) вставку в полотні, найчастіше це тонкий лист скла, дерева, фанери або іншого матеріалу, який вставлений всередину каркаса. Такий прийом дозволяє перетворювати традиційні вироби в твори мистецтва, унікальні речі, яких не буде ні у кого іншого.

Чудовий зовнішній вигляд, можливість використовувати різноманітні декоративні ефекти: патинування, вітражне скло, поєднання колірної гами підібрати вироби для приміщень в класичному, палацовому, сучасному стилях.

Залежно від побажань власника або фантазії виробника, фасад стулок прикрашають об'ємними елементами, фактурними візерунками, підганяючи під конкретний стиль інтер'єру або акцентуючи увагу гостей на їх зовнішньому вигляді.

Тим, хто хоче мати в якості вхідних фільончасті двері це також можна зробити. Тільки варто вибрати міцні, надійні моделі з масиву з високим класом захисту, металевими вставками і посиленими стійками. Сфера застосування таких виробів не обмежена: ними з успіхом користуються як в офісних або громадських будівлях, так і в приватних будинках, квартирах, на дачах.


Конструкція фільонок: що в ній особливого

Якщо з тим, що таке фільонка дверей, все зрозуміло, розберемося з особливостями конструкції. Рама дверей складається з цільних (або клеєних) дерев'яних брусків, з'єднаних в єдиний блок, вставки (фільонки) входять в спеціальні пази і фіксуються. Іноді для додаткової стійкості кожен сегмент приклеюють або прибивають тонкими штапиками.

Для більшої надійності обв'язку доповнюють горизонтальними і вертикальними (середніми і поперечними) брусами, захованими в рамі. Основне навантаження припадає на нижній елемент, тому він завжди товщий за верхній. Це значно покращує експлуатаційні якості виробу.

Залежно від форми вставок вироби класифікують на:

• об'ємні - вважають класичними, трапляються повсюдно, відрізняються фігурними об'ємними елементами з фрезеруванням;

• складальні - складаються з декількох дощок (ламелей), з'єднаних за типом шип-паз;

• плоскі - звичайне полотно без будь-якого декору, на якому найкраще проявляється структура дерева.

Чи відомо вам, що таке фільонка фігарейна? Це вставка з товстою серединою, яка до країв тоншає. Її кріплять в поздовжні пази і додатково фіксують столярним клеєм. Ще є наплавна вставка, з проміжками по периметру, які запобігають руйнуванню матеріалу, дозволяючи йому змінюватися в розмірах. Кріплять такі фрагменти на штапики.

Такі характеристики як звукоізоляція, міцність, довговічність, функціональність знаходяться в прямій залежності від матеріалу виготовлення. Каркас найчастіше роблять з бруса високої якості, вставки з деревини м'яких сортів або цінних твердих порід (іноді кількох з різною обробкою). У комбінованих моделях фільонки робляться з ДСП, скла, фанери і т. П. Це візуально презентабельні вироби за недорогою ціною, які прослужать довго.


Секрети ціноутворення

Цікавитесь, скільки коштує зробити фільончасті двері і чому деякі моделі такі дорогі? Перш за все, тому, що при виробництві якісних виробів використовується:

• металевий (алюмінієвий) каркас або рама з деревини твердих порід (дуба) - ці матеріали відповідають за такі властивості виробу, як здатність чинити опір механічним навантаженням і мають привабливий зовнішній вигляд тривалий час;

• високоякісна натуральна деревина - ретельно просушена і оброблена зі збереженим природним кольором вона робить інтер'єр неповторним.

У більшості випадках виробники користуються сосновою деревиною, яка відрізняється приємним відтінком, привабливою текстурою і легкістю обробки. Крім того, вона довго зберігає свої якості, відрізняється міцністю і тривалим терміном служби.


Плюси та мінуси

За умови використання якісної сировини і дотримання технологій такі вироби:

• мають естетичний, декоративний вигляд;

• мають можливість виготовлення бюджетних або елітних моделей;

• стійкі до коливань температури та вологості;

• менше важать за рахунок тонких фільонок;

• значно доступніші по вартісті в порівнянні з моделями з масиву;

• довговічні в експлуатації;

• ремонтопридатні і мають можливість заміни через регулярні проміжки окремих елементів фасаду.

Вибір настільки широкий, що думати про те, як зробити фільончасті двері самому не потрібно. В одному з онлайн або офлайн магазинів обов'язково знайдеться саме та модель, яка ідеально підкреслить інтер'єр вашого будинку.


Залишились питання?

Наші спеціалісти люб’язно нададуть вам будь-яку інформацію