З початком морозів власники котеджів, квартир в холодних під'їздах починають скаржитися на свої вхідні двері: мовляв, промерзають наскрізь, хоча зроблені з якісного металу. Причина явища - закони фізики, згідно з якими різні температури (в приміщенні +20, на вулиці -10) прагнуть до середніх 6 градусів. На залізному дверному полотні досягається точка роси (значення, при якому пар перетворюється в воду) і починається утворення конденсату.
Краплі води надають руйнівну дію конструкції: металевому полотну, утеплювачу, фурнітурі, і результатом промерзання ваших вхідних металевих дверей стають:
- корозія на залізній поверхні - іржа здатна за кілька років привести нову конструкцію в непридатність;
- розповсюдження грибка, мікроорганізмів, цвілі в місцях, на краю місця промерзання, найчастіше по периметру лутки;
- порушення цілісності декоративно-захисного шару - збільшення вологості в поєднанні з низькою температурою згубно діє на 90% оздоблювальних матеріалів, в тому числі на панелі МДФ;
- погана робота замку, петель;
- поява протягів і підвищення рівня вологості в будинку, квартирі;
- намокання утеплювача, яке знижує ізоляційні властивості і збільшує негативні наслідки.
Магазинам надходять претензії покупців про те, що промерзають металеві двері, зроблені за італійськими або іспанськими технологіями, тобто при виробництві не враховувалися особливості клімату. Навіть купивши дорогу, але не пристосовану до перепадів температур конструкцію, ви не застраховані від неприємностей.
Чому промерзають від холоду залізні двері
Вийти з ситуації з найменшими втратами можна, якщо правильно визначити причину того, чому промерзають і не тримають тепло вхідні двері приватного будинку. Варіанти вирішення завдання і дії власника будуть залежати від того, що саме стало «слабкою ланкою» в конструкції. З нашого досвіду це можуть бути:
- низька якість використовуваної в процесі виготовлення теплоізоляції;
- недостатня товщина утеплювача або його повна відсутність. На жаль, не всі виробники виконують якісне утеплення виробів. Дешеві матеріали з часом втрачають властивості і не надають потрібного ефекту;
- Не щільне примикання всієї коробки або її окремих частин до дверного отвору. Зазори та тріщини з'являються як в процесі монтажу, так і в ході експлуатації;
- економія на товщині металу. Мінімальна облицювання і тонка сталь не можуть протистояти холоду;
- знос ущільнювача, який служить для герметизації стиків або його відсутність. Гума забезпечує хороший захист від холоду, але з часом втрачає властивості і вимагає заміни;
- помилки, допущені при установці або внаслідок тривалої експлуатації, недбалого поводження. Якщо навантаження розподіляється нерівномірно, в конструкції утворюються проміжки, куди і проникає холод.
Крім того, метал має високу теплопровідність, швидко віддаючи тепло та сприяючи охолодженню повітря, в результаті чого промерзають двері в приватному будинку. Різні проблеми вимагають різних способів вирішення. Розповімо про найпопулярніші.
Рятуємо від промерзання і утеплюємо дверну коробку
Недосконала коробка - поширена причина втрати тепла. Зверніть увагу на розташування паморозі: з'являється по краю полотна, самого короба і частини лиштви? Причина знайдена і загрожує тим, що вплив вологи поширюється на обробку полотна і всього отвору, відкосів, прилеглих стін.
Щоб не промерзала коробка на вхідних дверях слід відремонтувати обрамлення отвору й утеплити його. Для цього:
- тимчасово зніміть двері, акуратно приберіть лиштву - це необхідно, щоб переконатися у відсутності тріщин і щілин. Якщо подібні дефекти помічені, заповніть їх утеплювачем, піною;
- незначні тріщини закрийте шпаклівкою і герметиком;
- дерев'яну лутку, яка розсихається, можна полагодити спеціальною ґрунтовкою;
- після закінчення ремонту та висихання встановіть всі деталі на свої місця, повісьте двері.
Важливо! З плином часу утеплювач неминуче просяде і ремонт буде потрібен знову. Лутку з заліза в приміщенні обов'язково накривайте пластиковими накладками або панелями МДФ.
Міняємо утеплювач
Поширеною причиною того, що промерзають вхідні двері з металу, є недостатній шар утеплювального матеріалу, що робити в цьому випадку розповімо нижче.
У середньому, утеплювач зберігає корисні якості менше 10 років, після чого приходить в непридатність, тому рекомендуємо його періодично міняти:
- зніміть виріб і розберіть його;
- підберіть нову підкладку залежно від моделі - сипучу для нерозбірних, для інших найкраще пінопласт;
- скористайтеся спеціальною тепловідбиваючою підкладкою, клеєм для кріплення пінопластових блоків;
- наріжте блоки так, щоб вони чітко вкладалися на вибрані місця;
- замість клею можна скористатися піною, вона зведе до мінімуму містки холоду, закриє стики;
- після висихання зберіть конструкцію, повісьте двері.
Додаткове ущільнення
Якщо промерзає периметр і вхідні металеві двері починають замерзати, відповідь на питання: «Що робити?» простий: потрібно замінити існуючий або поставити додатковий ущільнювач. Крім захисту від холоду, стрічка грає роль звукоізоляції. Ущільнювачем служить: порожня гумова трубка, поролон або ізолон з липким шаром, який нанесений на зворотну сторону.
Приклеюється він по периметру, не забуваючи про поріг. Слідкуйте, щоб матеріал не заважав роботі дверей, але без щілин прилягав до коробки.
Нарощуємо товщину
Трапляється, що незважаючи на вжиті заходи, промерзають залізні двері навіть після того, як їх утеплили. Найчастіше так відбувається тому, що полотно занадто тонке. Багато що залежить від якості і товщини оздоблювального матеріалу (МДФ). Товщина декоративної панелі в якісному виробі повинна становити не менше 20 міліметрів і чим це значення вище, тим більше шансів, що конструкція буде сухою.
Власникам будинків, у яких промерзають вхідні дерев'яні двері, не потрібно довго думати, що робити: зрозуміло, скористатися досвідом предків. Взяти дермантин, фольгований відбивач тепла, підкладку і зробити класичну м'яку оббивку.
Монтаж других дверей, тамбура, прибудови
Коли всі можливі причини вивчені, заходи вжиті, але нічого не допомагає, і просто не зрозуміло, чому промерзають вхідні двері, залишається одне – створити додаткову перешкоду, непереборну для холоду. У власному домоволодінні можна прилаштувати опалювальний коридор ззовні або обладнати своєрідний тамбур всередині.
Власникам квартир варто перед тим, як почати робити другу дверну конструкцію, переконатися в наявності достатнього простору в коридорі.
Сучасне рішення
Всім, хто втомився боротися з промерзанням і вологою на залізних дверях і хоче раз та назавжди попрощатися з проблемою, підійде практичне, сучасне рішення - модель з терморозривом. Це сучасна технологія, за якою в виріб вкладено прошарок з особливого матеріалу зі зниженою теплопровідністю. Її завдання - розділяти внутрішнє і зовнішнє полотна, а не бути перешкодою для передачі температури.
Підкладка може розташовуватися: тільки в коробці, тільки в полотні, у всьому виробі. Ще думаєте, що робити, якщо промерзають залізні двері? Вибирайте модель з підкладкою по всій конструкції, її легко відрізнити по товщині. Двокамерні двері легко витримуєють температурні коливання до -30 градусів.
Монтаж такої конструкції вимагає професіоналізму, великого досвіду та безліч нюансів. Найменше порушення технології призведе до того, що незважаючи на всі витрати, промерзнуть дорогі металеві двері з терморрозривом і що робити з цим фактом буде абсолютно незрозуміло.