Двері прихованого монтажу: особливості, різновиди та переваги


Двері прихованого монтажу – це популярне у сучасному інтер'єрі дизайнерське рішення. З їхньою допомогою можна не тільки заощадити простір, але й створити в приміщенні легку та гармонійну атмосферу.

Особливості дверей-невидимок

Приховані двері також називають дверима-невидимками, оскільки їх монтують в рівень зі стіною і не виділяються на її тлі, а навпаки, замасковані під декоративне оздоблення, дзеркало, панно або навіть під твори мистецтва. Завдяки вправним дизайнерським прийомам двері прихованого монтажу розширюють простір, роблять його нестандартним та оригінальним.


Двері-невидимки мають такі характеристики:

 1. Коробка. Особливістю її конструкції є те, що її монтують у спеціально підготовлену нішу так, щоб разом із стіною вона становила єдину площину. Такий вид коробки не потребує установки лиштви.
 2. Завіси. У прихованих дверей завіси також максимально невидимі.
 3. Застосування. Вхідні двері прихованого монтажу не мають практичного застосування. Таку модель дверних полотен можна використовувати лише між кімнатами усередині приміщення.
 4. Ручки. Для прихованих дверних полотен використовують вбудовані системи, які призначені для стулок розсувного типу. Якщо правильно вибрати ручку та замок, дверне полотно буде практично непомітним для людського ока.


Види

Залежно від системи відчинення двері-невидимки бувають наступних видів:

 1. Розпашні. Щоб їх відкрити, достатньо натиснути на ручку на полотні з одного боку.
 2. Рото-двері чи карусельного типу. Вісь, за якою відбувається обертання дверного полотна, знаходиться в його центральній частині.
 3. Маятникові. Такі двері прихованого монтажу відчиняють в будь-якому напрямку, їх конструкція нагадує двері в метро.


З урахуванням матеріалу, з якого виготовляють дверні полотна, можна вибрати такі різновиди дверей-невидимок:

 • З алюмінію. Це дуже міцний вид дверного полотна, що має мінімальну масу. Але його досить складно замаскувати;
 • Зі скла. Це практичні та довговічні вироби, єдиним недоліком яких є прозорість, через яку неможливо досягти ефекту повної невидимості дверного полотна;
 • З дерева. Вироби з цього матеріалу легко піддаються обробці, але вони мають досить велику вагу. Якщо вибрати двері з дерева, можна бути впевненим у їхній надійності та хорошій звукоізоляції.
 • З МДФ. Варіант відрізняється доступною ціною порівняно з дерев'яними полотнами та вважається розумною альтернативою дверям із масиву.

Такі конструкції зазвичай використовуються в сучасних інтер'єрах у стилі лофт, хай-тек або мінімалізм.


Як обробити двері прихованого монтажу?

В інтернеті можна побачити фото з різними варіантами оформлення дверей-невидомок. Найбільш популярними є такі способи маскування:

 1. Під оздоблення стін. Двері прихованого типу можна обклеїти шпалерами або покрити фарбником. Також їх можна розмалювати або прикрасити мозаїкою. Використання такого оформлення дозволяє візуально розширити простір.
 2. З індивідуальним оздобленням для кожної із сторін дверного полотна. Цей варіант використовують, коли оздоблення в суміжній кімнаті відрізняється від оформлення головного приміщення. З одного боку можна пофарбувати полотно, з іншого – обклеїти шпалерами.
 3. З дзеркалом. Це відмінний вибір для оформлення дверей у ванній або в невеликому приміщенні, розмір якого потрібно візуально розширити.
 4. Фарбування акрилом. Це чудове рішення для кімнат із дизайном у стилі мінімалізму.
 5. За допомогою панно. На дверях можна створити обрамлення з поліуретанового плінтуса, всередину якого помістити шпалери, картину або плакат.
 6. Двері на всю висоту стіни. Полотно від стелі до підлоги дозволяє зменшити обсяг щілин по периметру конструкції. За бажанням дверне полотно можна зробити дзеркальним або використати інші методи оформлення.


Переваги конструкції

Двері міжкімнатні, призначені для прихованого монтажу, мають низку незаперечних переваг:

 1. Естетичність. За рахунок їх встановлення приміщення набуває оригінального зовнішнього вигляду та неповторного стилю.
 2. Широкий асортимент. Дверне полотно може мати різну форму, колір, габарити та абсолютно різне оформлення.
 3. Компактність. Завдяки відсутності лиштви всю конструкцію підганяють в рівнем зі стіною. Це робить інтер'єр більш легким та повітряним, що особливо важливо для невеликих за площею приміщень.
 4. Гармонійність. Широкий вибір дверей прихованого типу дозволяє підібрати варіант, який ідеально вписуватиметься в будь-який дизайн.
 5. Універсальність. Приховані двері можна монтувати в нестандартні отвори. Їх можна встановлювати під сходовий простір або у приміщеннях зі скошеними стелями. Дверні полотна можуть мати різну форму та фактуру.


Одним з небагатьох недоліків дверей-невидимок є те, що їх потрібно монтувати на початковій стадії ремонту до того, як буде зроблено зовнішнє оздоблення.

Монтаж прихованих дверей

Монтаж невидимих ​​дверей відбувається у 3 етапи.

 1. Закріплюють дверний короб. Його встановлюють в отвір і фіксують через зроблені отвори.
 2. Виконують оздоблювальні роботи. Стики проклеюють малярною сіткою, стіну ґрунтують, штукатурять і на завершення обробки покривають тонким шаром шпаклівки.
 3. Навішують дверне полотно, монтують фурнітуру. Монтаж завершується кріпленням завіс до стулок, проведенням регулювальних робіт та встановленням точних зазорів. У дверне полотно встановлюють ручку та замок, а в коробку – другу частину запірного механізму.

Прихований монтаж дверей повинен проводити досвідчений майстер або спеціалізована компанія, оскільки новачки часто припускаються помилок і можуть пошкодити конструкцію.


Залишились питання?

Наші спеціалісти люб’язно нададуть вам будь-яку інформацію