Все про двері з прихованою коробкою


Власники квартир і будинків дуже часто прагнуть створити в них оригінальний інтер'єр і при цьому зберегти легку і гармонійну атмосферу. Одним з популярних дизайнерських рішень, які змінюють уявлення про класичний інтер'єр, є приховані двері з прихованим коробом. Їх особлива конструкція дозволяє дверному полотну ідеально злитися зі стіною, не порушуючи цілісність і загальний стиль приміщення. Вони здатні візуально збільшити площу простору, висоту та ширину стін, також їх використовують при облаштуванні потаємних кімнат.

Двері прихованого монтажу - це дверні конструкції, які складно розрізнити на тлі стіни. Їх наявність може видавати лише невелика щілина між коробкою і дверною стулкою. Ще однією ознакою явного входу може бути застосування дверних ручок в стандартному виконанні. Кожен виробник дверей пропонує моделі-невидимки з різним типом відкривання, з різних матеріалів і з різними видами обробки.

Що таке двері прихованого монтажу ми вже розібралися, тепер розглянемо їх основні особливості, пропоновані виробниками різновиди, а також переваги та недоліки цих конструкцій. На завершення статті ми розглянемо особливості установки такого виду дверей і можливі при цьому складності.

Особливості дверей з прихованим коробом

Приховані дверні блоки мають такі характеристики:

 • Їхній короб встановлюють без використання лиштви. Двері при монтажі зрівнюють зі стіною, що в результаті робить отвір акуратним, а вхід в приміщення практично невидимим.
 • Дверне полотно виготовляють зі спеціального матеріалу, який можна пофарбувати або обклеїти шпалерами, щоб створити цілісний інтер'єр в приміщенні. Приховані двері такого типу - це двері «під обробку», але цілком можна вибрати і дверні полотна зі стандартною заводською обробкою, яка також доступна за ціною.
 • Дверне полотно фіксується в коробі врізаними петлями особливої ​​конструкції. Вони заховані в дверному коробі і практично непомітні, коли двері знаходяться в зачиненому стані. Можна також використовувати поворотні пристрої в маятникових і роторних моделях.
 • Врізна фурнітура для дверей прихованого монтажу є характерною особливістю. Для них можна використовувати ручки, які також призначені для розсувних конструкцій. Якщо правильно підібрати приховані ручки, можна зробити їх практично непомітними на тлі дверного полотна.

Види прихованих дверей

Приховані дверні конструкції класифікують за кількома критеріями. Залежно від обробки на полотні вони бувають таких видів:

 • Односторонні. Такий тип характеризується незначною товщиною. Його використовують в тих випадках, коли замаскувати вхід потрібно тільки з одного боку.
 • Двосторонні. Можуть бути будь-якої товщини, найчастіше цей параметр збігається з товщиною отвору, в який вставнюють двері. Для виготовлення таких виробів використовують спеціальні матеріали, тому навіть при значній товщині вони мають невелику вагу. Оздоблення прихованих дверей з різних сторін може відрізнятися. З одного боку, можна замовити стандартний декор, а з іншого - індивідуальний дизайн.

Також може відрізнятися механізм прихованих дверей. Залежно від цього параметра двері-невидимки бувають:

 1. Розпашні. Цей механізм використовують найчастіше. Досить натиснути на одну зі сторін полотна – і двері відчиняються. Це універсальна модель, яка підходить для квартир і офісів.
 2. Маятникові. Відчинення цього типу прихованих дверей відбувається в обох напрямках на подобі вхідних дверей в метро.
 3. Роторні. Дверне полотно має єдину вісь обертання, яка розміщується в центральній частині прорізу. При відкритті двері обертається навколо своєї осі.
 4. Розсувні або касетного типу. Такі полотна при відчиненні та зачиненні зсуваються вздовж стіни або ховаються в спеціально зроблену в ній нішу. Двері прихованого монтажу цього виду істотно економлять простір, тому часто встановлюють їх в невеликих за площею приміщеннях.


Приховані дверні полотна відрізняються за типом обробки. Вона може бути різноманітною, починаючи від гіпоскартона, закінчуючи дзеркалами та декоративними панелями. Виходячи з цього параметра, двері-невидимки бувають:

 • без обробки. Це свого роду заготовка, яку можна своїми силами декорувати так, щоб вона вписувалася в загальну стилістику приміщення або щільно прилягала до стіни, зливаючись з нею. Такі моделі ідеально підходять для самостійного оформлення та маскування. Щоб замаскувати вхід, їх можна обклеїти шпалерами в тон стін або зробити їх частиною панно, створеного на стінах приміщення, окремої картини або фото;
 • ґрунтувані. Такі моделі оброблені спеціальним захистом від вологи та покриті ґрунтовкою. Оброблену таким чином поверхню можна фарбувати будь-яким видом фарби та покриватися штукатуркою;
 • фарбовані. Щоб двері міжкімнатні стали дійсно невидимими, їх можна пофарбувати в тон зі стінами. Виробники пропонують дверні полотна, фарбовані в будь-який колір з каталогу RAL, NCS. Фарбування може бути як однотонним, так і багатобарвним, також можна намалювати на стіні імітацію ландшафту або нанести графіті. Це дозволить повністю приховати вхід від сторонніх очей;
 • шпоновані. Оздоблення прихованих дверних полотен може бути виконане натуральним шпоном або еко-шпоном.
 • скляні - в покритті тонованого або сатинованого скла. Особливо ефектно виглядають приховані дзеркальні двері в дзеркальних панелях.
 • HPL-покриття, надміцне та екологічне покриття з широким розмаїттям дизайну текстур.

З якого матеріалу виготовляють приховані двері?

Приховані дверні конструкції можуть бути виготовлені з таких матеріалів:

 1. ПВХ. Це найбільш дешевий за вартістю варіант. Його мінусом є низька здатність до маскування. Навіть якщо дверне полотно пройшло ретельну обробку, воно все одно залишиться занадто помітним на тлі стін.
 2. Алюміній. Приховані двері з цього металу дуже легкі і міцні, але алюмінієву конструкцію складно фарбувати і обробляти, що є її мінусом.
 3. Скло. Це практичні і довговічні вироби. Єдиним їх недоліком є ​​прозорість, яка для прихованих конструкцій небажана.
 4. Дерево. Це матеріал, який легко піддається обробці, але дерев'яні двері відрізняються досить великою вагою. Додатковою перевагою виробів з дерева є хороша звукоізоляція і високий ступінь надійності.
 5. МДФ. Моделі з масиву дерева досить дорогі, тому для економії коштів часто вибирають вироби з МДФ або ДСП, які відповідають критеріям ціна-якість.

Також при виборі дверей-невидимок потрібно враховувати матеріал, з якого виготовлений дверний короб. Він може бути з алюмінієвого профілю або дерева. Другий варіант трапляється рідко. Для важких скляних або дерев'яних дверей прихованого монтажу алюмінієва конструкція буде більш доречним варіантом, адже вона запросто витримає полотно навіть дуже великої ваги.


Переваги і недоліки

Будь-які дверні полотна мають свої переваги та недоліки. Для початку перерахуємо сильні сторони прихованих міжкімнатних дверей.

 • Компактні габарити. Встановити подібні вироби можна в приміщенні будь-якої площі і в будь-якому за розміром дверному отворі.
 • Невидимість. Цей варіант ідеально підходить для приміщень з великою кількістю дверних отворів. Двері-невидимки дозволяють зробити кімнату візуально більш цілісною і привабливою. З їх допомогою можна приховати вхід на кухню, в комору, в санвузол, в гардеробну і в інші підсобні приміщення. Завдяки різним способам обробки непомітні міжкімнатні двері можуть ідеально вписатися в загальний стиль кімнати.
 • Нестандартні габарити і форма. Двері-невидимки можна монтувати в отвори нестандартного і невеликого розміру. Вони можуть мати не тільки різні габарити і форму, а й структуру.
 • Різноманітна обробка. Двері-невидимки можна пофарбувати, обклеїти шпалерами або декоративними панелями, зробити з них панно, розмалювати графіті або обробити будь-яким іншим способом так, щоб вони стали непомітними на тлі стіни. Обробку можна робити з одного боку або з обох сторін полотна.
 • Безшумність. Такі вироби беззвучно відчиняються і зачиняються, а також володіють хорошими шумо- і теплоізоляційними якостями.
 • Міцність і витривалість. Особливо ця перевага стосується короба з алюмінію, який не тільки практичний, але і не піддається механічному впливу.
 • Простий догляд. При виробництві дверей-невидимок використовують сучасні матеріали, які не потребують спеціального догляду. Їх досить регулярно протирати вологою ганчіркою, при цьому не варто використовувати агресивні миючі засоби з абразивними компонентами і жорсткі металеві або пластикові щітки. Щоб прибрати свіжі плями бруду та жиру, досить м'якої губки і мильного розчину.Двері без лиштви з прихованою в стіні коробкою мають і ряд недоліків:

 • необхідність попередньої підготовки. Потрібно заздалегідь зробити дверний отвір необхідних розмірів, щоб при покупці дверного блоку не прогадати з габаритами. В іншому випадку між ним і стіною з'явиться велика щілина, або він виявиться малим за розміром;
 • ефект тільки з одного боку. Якщо купити односторонню модель, то вхід буде замаскованим тільки з одного боку, а зі зворотного боку дверей буде невелике заглиблення через різної товщини обробки дверного полотна;
 • ранній монтаж. Двері приховані в стіні встановлюються ще на початкових етапах проведення ремонтних робіт, оскільки може знадобитися створення спеціальної ніші або заповнення простору між стіною і коробом. Якщо цього не зробити заздалегідь, може знадобитися новий ремонт;
 • висока точність. Заміри необхідно проводити дуже ретельно, щоб готове дверне полотно і короб ідеально вписувалися в отвір;
 • висока вартість монтажу. Встановленням дверей-невидимок займаються тільки монтажники з великим досвідом, а їх праця оплачується дорожче. Якщо найняти для цих цілей новачка, можна не отримати бажаного результату;
 • ціна дверей. Вартість прихованих конструкцій трохи вища стандартних розпашних дверей. Вона варіюється в залежності від типу дверей, від виду їх обробки, від механізму відчинення і від багатьох інших особливостей.

Особливості монтажу

Основна складність установки міжкімнатних дверей, які будуть прихованими в стіні, полягає в тому, що виконувати це завдання повинен кваліфікований майстер. Якщо монтажник недосвідчений, він може припуститися помилки або неправильно закріпити виріб. Дуже важливо перед проведенням монтажних робіт правильно підготувати отвір. На цьому етапі допускається похибка в розмірах не більше 2 мм на 2 м.п.

Двері міжкімнатні з прихованою в стіні коробкою монтуються в наступній послідовності.

 1. Кріпиться дверна коробка. Її спочатку збирають, а потім встановлюють в отвір і фіксують через наявні в ній спеціальні отвори. Важливо на цьому етапі дотримуватися вертикального положення коробки.
 2. Проводяться оздоблювальні роботи. Стик коробки зі стіною проклеюють малярним скотчем, обробляють ґрунтовкою і штукатурять. На цьому етапі проведення монтажних робіт необхідно стежити за температурою навколишнього середовища, щоб будівельні суміші надійно трималися на поверхні. Завершальним етапом обробки є нанесення тонкого шару шпаклівки.
 3. Навішується дверне полотно і монтується фурнітура. Спочатку петлі кріплять до дверцят, проводять регулювання кріплень і установку точних зазорів. У коробці встановлюють відповідну частину запірного елемента, а до дверного полотна кріплять ручку і замок.

Поради щодо вибору прихованих дверей

І на завершення цієї статті розглянемо рекомендації досвідчених майстрів з вибору дверей прихованого монтажу, які допоможуть вам підібрати конструкцію, що ідеально виглядатиме в інтер'єрі.

 • Заздалегідь виберіть матеріал і обробку приміщення, щоб під них можна було вибрати дверне полотно.
 • Купуйте двері ще до того, як завершаться оздоблювальні роботи в приміщенні.
 • Намагайтеся вибирати дверне полотно стандартного розміру, оскільки за нестандартні габарити вам доведеться переплатити.
 • Точно розрахуйте товщину підлогового покриття. Цей параметр важливий як при виборі дверного полотна, так і при його монтажі.
 • Заздалегідь визначтеся зі способом відчинення дверей і стороною відкривання. Це необхідно, щоб правильно виготовити короб і змонтувати петлі з потрібною боку.

Купувати двері прихованого монтажу потрібно в спеціалізованих магазинах, що дають гарантію на якість свого товару, а їх монтажем повинні займатися виключно професійні майстри. Тільки в такому випадку встановлена ​​конструкція ідеально впишеться в навколишній дизайн і не буде виглядати акцентно на тлі стін.


Залишились питання?

Наші спеціалісти люб’язно нададуть вам будь-яку інформацію