Види розсувних дверей
Питання ергономіки вкрай важливий в облаштуванні невеликих квартир. І стандартні орні двері тут можуть стати справжньою проблемою, будучи надто громіздкими. Саме тому в умовах порівняно невеликого простору краще встановлювати двері розсувний конструкції. Вона дозволить заощадити місце і додати інтер'єру сучасного вигляду. Правильний сучасний дизайн зробить квартиру більш витонченою і додасть відчуття невагомості..


Системи міжкімнатних розсувних дверей сьогодні випускаються наступних видів:

  • касетні. Візуально красивий і компактний варіант, що передбачає наявність фальш-стіни. Конструкція з однією або двома стулками ковзає по спеціальних рейках. У відкритому варіанті наявні стулки їдуть за штучну стіну;
  • купейні. Найбільш популярні в будинках українців. Одностулкові мають можливість відкриватися, ковзаючи по рейках паралельно стіні, на відміну від касетних конструкцій, які "йдуть" в неї . Двостулкові системи оснащені дверцятами, які роз'їжджаються по рейках в різні боки або можуть йти внахлест ;
  • каскадні. Модель має стаціонарне нерухоме полотно біля стіни. Додатково ідуть кілька допоміжних стулок, які розсуваються, нібито ховаючись один за одним. Таких полотен зазвичай використовують 3-4, в залежності від ширини прорізу;
  • радіусні . Неабиякий зовнішній вигляд конструкціїі має округлу форму, скошені кути;
  • внутрішньопрорізні. Встановлюються на місці отвору. У відкритому варіанті прохід відкривається лише на половину від всієї своєї ширини. Рухаються полотна на зустріч один одному.

Їх стулки акуратно складаються в одну сторону або розкриваються в протилежні. Складні двері, на відміну від орних, не вимагають вільної ділянки стіни для монтажу. Перегородки з'єднуються за допомогою шарнірного кріплення. Такі моделі максимально компактні і витончено підійдуть практично до будь-якого інтер'єру. Але є істотний недолік - слабка звукоізоляція.

Двері для внутрішніх приміщень

Переважно розсувні моделі дверей випускаються стандартних параметрів - висота 2 м, а ширина стулки до 90 см. Але також можна замовити виріб нестандартний для прорізу іншої величини. Конструкції потрібних габаритів і в індивідуальному дизайні виготовляються, як правило, на замовлення в приватному порядку.

При виборі дверей розсувної конструкції належить визначитися і з способом відкривання. Спеціальна технологія забезпечує автоматичне відкриття дверей при наближенні людини. Механізм спрацьовує, коли ІК (інфрачервоний) датчик помічає рух. Автомеханізм можна замінити звичайною ручкою. При остаточному виборі потрібно врахувати, що виріб з ручним регулюванням коштує дешевше. Слід звернути увагу, що механізм для автоматичного управління можна встановити і пізніше, на вже змонтовані конструкції.

Чим особлива конструкція розсувних дверей

   

Спосіб відкриття і число стулок - основна особливість моделей дверних систем даного виду. Може бути представлена як цілісне полотно, яке йде в бік або складається гармошкою. Але

конструкція зсувних дверей може передбачати наявність і двох стулок. Для їх розсування необхідний спеціальний горизонтальний механізм з рейками і роликами.

Такий вид дверей використовують для приміщень різного призначення - будинки, офісу, торгових центрів, комунальних установ. Різноманітна палітра колірних рішень дозволяє підібрати відповідні стримані «робочі» тони і «затишні» для домашньої атмосфери. До того ж, обмеження по матеріалу практично відсутні. Полотно може бути цілісним з ламінованою поверхнею, покриття - зі штучного шпону під деревину, а вставки часто вибирають зі скла або дзеркального листа. Такі двері повноцінно виконують свої функції і запобігають проникненню сторонніх запахів у всередину приміщення.

Конструкції розсувно-складаних дверей зумовлюють наявність цілісного полотна, подвіленого на секції, які складаються поверх один одного. Оскільки найчастіше ці двері характеризуються не найкращою звукоізоляцією, їх використовують для умовного поділу простору на функціональні зони або як декор для оформлення інтер'єру. Розсувно-складаний механізм прицьому передбачає монтаж полотна до бічного профілю по вертикалі. А каретки з роликами встановлюються на верхньому ребрі дверного полотна і пересуваються за направляючою.

Більшість міжкімнатних розсувних дверей монтуються із застосуванням направляючих рейок, які кріпляться зверху і знизу. Щоб роликовий механізм працював завжди м'яко, потрібно регулярне очищення жолоба в підлогової направляючої - не можна допускати накопичення забруднень у даній області.

Найбільш поширений монтаж механізму тільки з однією верхньою направляючою, за умови, що стіна по периметру отвору посилена. У таких конструкціях додатково встановлюють доводчики або стопори, які допоможуть запобігти випадковий відхід стулки з рейок. Щоб двері не "люфтили" будуть потрібні спеціальні прапорці. Викатні механізми мають підвищену жорсткість і тому забезпечуються міцною верхньою направляючою.

Переваги та недоліки таких дверей

Компактність - головна перевага такого типу відкривання. Система візуально збільшує простір і вигідно підкреслює інтер'єр. Функціональним також є те, що роликовий механізм фіксує двері в крайньому і проміжному положенні - можна залишати отвір закритим частково.

До числа недоліків відноситься:

  • порівняно невисокий показник звуко- і теплоізоляції;
  • для запобігання частого зносу і необхідності заміни, потрібні ролики і фурнітура високого якості;
  • складно поєднувати в одному приміщенні розсувні і орні конструкції через відмінності у висоті установки. Потрібно вибирати один тип для гармонійного однорівневого поєднання.

Дизайн розсувних моделей

Широкий модельний ряд від виробників робить можливим підібрати ідеальний варіант для приміщення будь-якого призначення. Основні види розсувних дверей різняться між собою не тільки за конструкцією і розміром, але також по формі і матеріалу. Класичні - прямокутне полотно,  але не менш акуратно виглядають арочні і радіусні варіанти.

В дорогих моделях використовується натуральне дерево. Матеріал забезпечує високу міцність і довговічність виробу, а також безпечну експлуатацію. Моделі розсувних дверей з ДСП трохи дешевші, але також характеризуються високою практичністю і мають відмінний функціонал. Матеріал легко піддається обробці, завдяки чому на виробництві з'являються стулки нестандартних форм, будь-яких бажаних розмірів та у всіх відомих стильових рішеннях.

Для інтер'єрів в сучасному стилі, наприклад, хай-тек і техно, вибирають двері на металевих рейках, а розсувній системі надають перевагу з ударостійкого скла. Зовнішня обробка може бути матовою, прозорою, глянсовою, кольоровою або з малюнком. Скляна гладь вдало доповнить метал або пластик.

Для створення найбільш популярних витончених лінійок в останні роки використовується комбінація матеріалів. Каркас повинен бути міцним і для його виготовлення використовується дерево, МДФ, пластик, скловолокно, алюміній або інший метал. Наповнювачем служить натуральна тканина, ротанг, оргскло, бамбук або навіть шкіра. Дзеркальні вставки вдало  використовуються для вирішення проблеми маленького приміщення - вони збільшують візуально обсяг. Яскраві вставки, оригінальні малюнки будуть доречні в приміщеннях з відповідним колоритним стилем. Особливо популярна в останні роки концепція «Еко» передбачає комбінацію різних натуральних матеріалів.

Щоб двері розсувні ідеально підійшли до загального інтер'єру, перегляньте фото готових варіантів і підберіть потрібні по стилю моделі. Сучасний стиль розсувних і розсувно -складаних механізмів здебільшого визначається матеріалом, використовуваним для її виготовлення.


Залишились питання?

Наші спеціалісти люб’язно нададуть вам будь-яку інформацію