Застосування скляних перегородок в інтер'єрі


Сучасні дизайнери та архітектори стали часто використовувати скляні перегородки в інтер'єрі офісів, квартир, приватних будинків і заміських резиденцій. Це не тільки декоративне рішення, але і функціональний елемент, який допоможе зонувати приміщення, розширити простір і грамотно розпорядитися вільною площею

Як використовувати скляні перегородки в інтер'єрі квартири?

Для початку розберемося з цілями, які переслідують дизайнери, використовуючи скляні стіни в проектах інтер'єрів.

Насамперед, перегородки зі скла застосовують для зонування кімнат. Їх встановлюють в будь-якому житловому приміщенні, а на кухні за їх допомогою відділяють зону відпочинку від зони приготування їжі. Крім того, вони ефективно розширюють простір, що важливо для невеликих за площею кухонь.

У квартирах в стилі лофт і в просторих студіях встановлюють скляні перегородки, які візуально не розділяють приміщення, але перекривають шлях стороннім запахам з кухні у вітальню.

Якщо вітальня - це одночасно і спальня, вона обов'язково відділяється стіною зі скла від кухні. Таким чином, вдається створити відокремлене та комфортне місце для сну. Подібними конструкціями відділяється дитяча кімната від батьківської спальні, бібліотека від кабінету, їдальня від кухні. Є різноманітні скляні перегородки для зонування простору, їх фото можна знайти на будь-яких інтернет-ресурсах, що дозволяє легко підібрати найбільш оптимальну для квартири конструкцію.


Скляні розсувні перегородки часто використовують в інтер'єрах ванних кімнат. На підлогу укладають кахель або керамічну плитку, а перегородки зі скла в інтер'єрі виступають роздільниками туалетної й душової зон. Щоб конструкція була безпечною, використовують загартоване скло.

Такий прийом є ідеальним рішенням для суміщеного санвузла. Його власнику потрібно підібрати якісну фурнітуру та продумати, якою має бути стінка - прозорою або матовою. За допомогою правильно підібраної перегородки зі скла швидко коригують недоліки планування, вона стає не тільки стильною, але і раціональною системою.


Переваги та недоліки перегородок зі скла

У скляної перегородки, яку використовують в інтер'єрі, є безліч переваг. Плюсів у подібних конструкцій багато, але в нашій статті увагу акцентовано на найбільш важливих з них.

Зберігають простір відкритим. Завдяки встановленню скляної конструкції, в будинку залишається багато простору, при цьому він гармонійно поділений на зони. При використанні розсувних конструкцій кімната трансформується за бажанням власника. Це відмінна ідея для невеликих приміщень.

  1. Природне освітлення. Прозора стіна в інтер'єрі не перегороджує шлях сонячного світла, тому її установка рекомендована в приміщеннях з одним вікном. Монтаж скляних конструкцій - відмінний спосіб додавання природного світла в темні куточки кімнат.
  2. Перешкода для запахів. У скляної конструкції є відмінна здатність затримувати запах, вона буде корисною в інтер'єрі квартир-студій для зонування їдальні та вітальні, спальні та санвузла.
  3. Економне використання простору. Товщина скла менша, ніж інших матеріалів, з яких можна зробити перегородки, тому вони непомітні і не дуже захаращують простір.
  4. Універсальність. Скляні перегородки підходять під будь-який дизайн. Залежно від стилю інтер'єру підбирають їх колір, фактуру та додатковий декор.
  5. Прикраса приміщення. За рахунок великого вибору різних варіантів скляні вироби стають справжньою окрасою приміщення. Їх поверхня буває шорсткою, матовою або глянсовою, мають різний ступінь прозорості. Скло буває різного кольору, на нього наносять візерунки, малюнки або роблять підсвічування. Декор для перегородки вибирають залежно від стилістики всього інтер'єру.
  6. Екологічність. Скло виробляють з натуральних компонентів. Це один з найбільш безпечних матеріалів.


  Незважаючи на велику кількість переваг, у перегородки зі скла в інтер'єрі є і певні недоліки.

   1. Крихкість. Але це стосується тільки старих або дешевих варіантів. Сучасним виробникам вдалося побороти цю проблему. Вони піддають скло термічній обробці (гартоване скло), після якої матеріал стає в 5-7 разів міцнішим.
   2. Особливі умови експлуатації. Скляні поверхні потребують ретельного догляду, їх потрібно регулярно очищати від пилу і відбитків пальців. Неохайний вигляд зіпсує ефект навіть від самого оригінального дизайнерського рішення.
   3. Відсутність відокремленості. Скляна стіна, на відміну від глухої, не дає можливості усамітнитися, крім того вона погано ізолює звук.

   Дизайн скляних перегородок

   Скляні перегородки, що використовують в інтер'єрі, можуть бути різного кольору, фактури та форми, фото різних варіацій з описом конструкцій та відгуки про їх використання можна знайти в мережі Інтернет. Автори кожного дизайнерського проекту, насамперед, при створенні такої конструкції вибирають тип матеріалу, з якого вона буде зроблена. Є кілька можливих варіантів скла.

    1. Прозоре. Його використовують в будь-яких приміщеннях, оскільки воно вписується в усі стилі. Його недолік - повна візуальна незахищеність, за ним видно навіть небажані предмети. Підходить для приміщень, де не важлива конфіденційність.
    2. Тоноване. Воно виглядає стильно й оригінально. Це відмінне рішення для дизайну приміщень в стилі модерн або хай-тек. Дизайнерська перегородка буде оригінально передавати колір, якщо в кімнату надходить багато природного освітлення.
    3. Матове. Його можна використовувати в якості перегородки між спальнею і санвузлом, вітальнею і кухнею, тобто в місцях, де важливо створити спокійну атмосферу. Матове скло підходить для будь-якого стилю.
    4. З малюнком. Він може бути нанесений на скло аерографом або зроблений в вітражній техніці. У більшості випадків такі перегородки роблять на замовлення, зазвичай малюють фантастичні квітки або геометричні візерунки. Такі варіанти найчастіше використовують в класичних інтер'єрах.


    Зараз дуже модно виготовляти скляні перегородки, обрамлені каркасом з металу. Скло в цьому випадку найчастіше використовують прозоре або сатиноване, а металева конструкція може бути пофарбована в будь-який колір.

     Зазвичай прийнято встановлювати в приміщеннях суцільноскляні конструкції, але сучасні дизайнери часто вибирають розсувний варіант системи. Така конструкція більш функціональна та цікава, оскільки дозволяє відкривати полотна з двох сторін або відкривати один отвір, на скільки буде зручно.


      Цікавим прийомом є поєднання скляних перегородок і високих міжкімнатних вікон. Вони відмінно справляються із завданням відділення, наприклад, спальні від ванни, при цьому світло в приміщенні без вікон повністю зберігається. За допомогою перегородки можна відділити кухню в окрему кімнату, при цьому природне освітлення буде доходити до їдальні, а сидячи за столом, можна дивитися у вікно кухні, за яким знаходиться мальовничий пейзаж з квітучим садом або дитячий майданчик.

      У скляних перегородок безліч способів використання. Вони є не тільки стильним, але і функціональним рішенням для будь-якого інтер'єру. За допомогою стін зі скла можна перевтілити навіть найменше та темне приміщення, а робота з його перевтілення займе зовсім небагато часу, якщо виготовлення скляної конструкції замовити у спеціалізованої компанії.


      Залишились питання?

      Наші спеціалісти люб’язно нададуть вам будь-яку інформацію