Яке покриття для дверей краще - ламінація чи шпон?

Сучасні міжкімнатні двері повинні бути легкими, простими в експлуатації, стильними зовні, а також надійними. Цим критеріям прекрасно відповідає два види матеріалу. Тому багатьом доводиться вирішувати питання: шпон або ламіновані двері - що ж буде краще? Відразу варто зазначити, що обидва варіанти слід вважати відмінним рішенням для монтажу, але лише за умови правильного виготовлення з якісної сировини. Далі розглянемо ключові переваги і недоліки кожного виду.

Особливості різного покриття обумовлює можливість установки в тому чи іншому приміщенні. Тобто вибрати двері ламіновані або шпоновані можна ще відповідно до призначення кімнати  та Вашого особистого уявлення про якість.

Ці матеріали мають приблизно однаковий рівень зносу, характеризуються як  універсальні, що поєднуються з різними стилями інтер'єру. Досить просто встановлюються і не вибагливі у догляді. У виробів непогана міцність, але обидва варіанти беззахисні перед механічними важкими ударами. Шумо- і теплоізоляція також знаходиться на приблизно однаковому рівні.

 

Відмінність шпонованих дверей від ламінованих

Для того, щоб Ви змогли вирішити, які двері вибрати - ламіновані або шпоновані, роблячи ремонт, нижче докладніше опишемо ті і інші види. Почнемо з ламінованих.

Ламінат - це плівка, яка виготовляється з волокон целюлози, паперу та спеціальної смоли. Ламіновані двері - це конструкція каркасно-щитова (як правило, МДФ), покрита ламінатом для захисту і поліпшення естетичних властивостей. До числа основних переваг такого виробу слід віднести:

• невисока ціна через низьку собівартість однієї і простоти виготовлення;

• сировина природного походження забезпечує екологічність готового виробу;

• невелика вага, простота установки й експлуатації;

• широкий вибір кольору плівки. Найбільш популярні варіанти імітують дорогі породи дерева;

• стійкість до вологи і коливань температури (за умови відсутності подряпин і інших пошкоджень на плівці).Ламіновані або шпоновані двері що ж все-таки краще?

Ви зможете відповісти на це питання, якщо оціните ще особливості покриття зі шпону. В основі цього виду також лежить дерев'яне полотно, вкрите захисним шаром. Шпон - це тонкий зріз деревини 3 мм, тонований або пофарбований і покритий лаком.

 

У підсумку виходить покриття дуже схоже на масив натурального дерева. Покриття має широке розмаїття відтінків, може бути матовим або глянсовим. Переваги таких дверей полягають в наступному:

• повна екологічність і гіпоалергенність, не токсичні;

• стійкість до механічних пошкоджень;

• не боїться перепадів температури і високої вологості (за умови цілісності покриття);

• не пошкоджується при нетривалому контакті з водою;

• дозволено миття, застосовуючи спеціальні засоби без вмісту абразивних частинок;

• доступна ціна.


У пошуках відповіді на питання, які двері краще шпоновані або ламіновані для житлової кімнати, обов'язково слід зважити на недоліки цих типів покриття.

Ламінат не витримає прямих ударів і сильних пошкоджень. Ламінатин (різновид цього покриття) має більшу товщину і дещо міцніший. Слабка адгезія покриття свідчить про не надто тривалий період експлуатації. Через слабку шумоізоляції такі двері краще не ставити в спальню або дитячу. Якісна плівка протистоїть впливу вологи, але якщо ви не впевнені у виробнику, то це буде не кращий варіант для ванної кімнати.


Шпон виготовляється на основі натуральної сировини, тому не є повністю захищеним від ультрафіолетових променів; згодом може змінювати відтінок (сандал зеленіти, горіх буде віддавати рудим). Зносостійкість трохи гірша, ніж у плівки. Потрібно уважніше вибирати засоби для чищення. Як правило, це легкі мильні розчини та поліролі.


Підводячи підсумок, двері ламіновані або шпоновані мають деякі відмінності у фізичних якостях, але незначні. Тому враховуйте при виборі показники практичності та ряд інших факторів: бюджет, особливості бажаного дизайну, репутація виробника. 


Залишились питання?

Наші спеціалісти люб’язно нададуть вам будь-яку інформацію