Найважливішим місцем в будинку кожної людини є спальна кімната. Фахівці-медики вважають, що від правильного вибору міжкімнатних дверей в спальну кімнату залежать якість сну, відпочинку, затишок і загальна атмосфера в родині. Незважаючи на величезний асортимент сучасних магазинів, з першого разу підібрати оптимальний виріб вдається не всім.
Оскільки доступ стороннім в спальню повинен бути обмежений, краще вибрати не відкриту арку, мобільну ширму або перегородку, а встановити надійну класичну дверну конструкцію. Головне, щоб вона гармонійно зливалася з інтер'єром, підкреслюючи його і створюючи єдину картину.
Правила та критерії вибору дверей в спальню
При виборі цього предмета інтер'єру важливо все: зовнішній вигляд, матеріал, конструктивне рішення, колір, конфігурація. Дослідним шляхом визначено три правила, дотримуючись яких ви підберете потрібну модель.
- Безпека для здоров'я - при покупці дверей з натурального або штучного матеріалу мало хто з покупців замислюється про те, який вплив цей матеріал має на мікроклімат в приміщенні. Відповідальні виробники стежать за якістю своїх виробів, мають сертифікати та дають гарантії.
- Безшумність - ціла індустрія працює над виготовленням конструкцій з високим рівнем шумоізоляції. Якщо вам набрид шум, хочеться спокійного відпочинку, варто обрати міжкімнатні двері з бука, ясена або дуба для спальні. Деревина твердих порід характеризується хорошою звукоізоляцією. Більш доступний за вартістю аналог стулок з масиву – спеціальні «тихі» двері.
- Якість і довговічність - повністю залежать від технічних характеристик, особливостей конструкції і матеріалу.
Розмірковуючи, які саме вибрати двері для спальні з сотень пропозицій, зверніть увагу на такі критерії: ставити краще моделі з щільним полотном, підібравши дизайн, який відповідає загальному стилю приміщення. Тип конструкції залежить від наявності вільного простору в кімнаті та коридорі квартири: традиційні розпашні одностулкові або двостулкові, розсувні-купе або гармошка.
Матеріал і колірна гамма
Щодо того, як підібрати матеріал дверей для спальні, особливим попитом на ринку користуються чотири варіанти:
- натуральне дерево незалежно від породи - вічна класика, яка поряд з численними перевагами має і свої мінуси, такі як ціна, підвищені вимоги до наявності вологи;
- євробрус, клеєний масив - міцні, стійкі до механічних впливів конструкції, з натуральною дерев'яною структурою цілком доступні за вартістю широкому колу покупців;
- з дерев'яними елементами - в цю категорію входять легкі каркасні вироби з плит ДСП, МДФ з покриттям шпоном або ламіновані для вологостійкості, недолік - слабка міцність в порівнянні з масивом;
- з сотовими наповнювачами - каркасно-щитова конструкція оклеєна ПВХ, шпоном, екошпон, ламінатом і т.п. Моделі бюджетного сегменту виготовляють в найширшій гамі відтінків.
Визначаючись з тим, якого кольору двері краще обрати для спальні, варто сказати, що єдиної думки немає навіть у дизайнерів. Основні рекомендації:
- під покриття підлоги - повністю в тон (якщо всі підлоги однакового кольору), в тій же гамі (світліше або темніше) або в нейтральних варіаціях. Фактура та текстура полотен також повинна відповідати покриттю. Щоб уникнути колірного дисбалансу, продовжите відтінок дверей підібраними в тон плінтусами або предметом меблів, наприклад, ліжком;
- під оформлення стін - не дуже популярна, але цікава ідея. Правильне рішення дозволить вирішити кілька завдань: візуально збільшити маленьку кімнату, створити атмосферу спокою та вигідно підкреслити дизайн. Якщо ви хочете отримати єдиний простір, зверніть увагу на двері прихованого монтажу.
- під основні меблі - обов'язковою умовою в цьому випадку є ідеальне поєднання відтінків. Цікавий ефект легкості та вишуканості темним полотнам кольору венге додадуть різні вставки зі скла.
Коли розмір має значення
Від власників типових квартир у цьому питанні нічого не залежить: таке житло побудовано відповідно до визначених стандартів і в більшості випадків полотна рівні 800х2000 мм, а самі отвори більші на 50-70 мм у висоту і 100 мм в ширину. Однак з різних причин розміри можуть варіюватися, тому перед покупкою завжди слід замовляти індивідуальний замір, щоб уникнути проблем при монтажі.
Тим, хто сподівався на будівельників і купив готовий блок, залишиться одне: підганяти отвір під параметри конструкції. Але не все так просто:
- необережне розширення отвору сприяє утворенню тріщин;
- непрофесійна закладка частини проходу призводить до ослаблення міцності плит перекриття;
- якщо отвір розташований в несучій стіні, чіпати його ні в якому разі не можна.
Визначити, якої ширини прохід у вашій квартирі і якими мають бути двері в спальню можна самостійно (після демонтажу лиштви) або запросивши майстра-замірника. Останнє важливо при індивідуальному замовленні виробів.
Вибираємо фурнітуру
Визначившись, які двері кращі для спальні за якістю, матеріалом, дизайном і кольором, переходимо до не менш важливого пункту – вибору петель, ручок, засувок або замків. Порядок вибору залежить від конструкції дверного блоку - те, що підходить для розпашного полотна, не підійде для розсувного. Ручки випускають нажимнимі, врізними або з круглими поворотними з вбудованим замком. Для спокою й усамітнення в спальній кімнаті вибирайте ручку з замком або встановіть додаткову засувку.
Звертайте увагу на матеріал виготовлення петель, якість, розрахункову вага полотна. Зараз дуже популярні приховані петлі, які не псують загальний дизайн полотна.
Дотягувачі забезпечують тихе та плавне зачинення полотна. Мініатюрна модель з накладним, вбудованим, прихованим або підлоговим механізмом назавжди позбавить вас від дратівливого стуку.
Відповідь на питання: «Які двері краще ставити в спальню, з замком або без?» очевидна - зрозуміло, з замком. Механізм буває врізним (закривається з двох сторін), з клямкою і фіксатором, безшумним магнітним.
Які б двері ви не вибрали, пам'ятайте: полотно необхідно періодично протирати м'якою вологою серветкою, а петлі і замок – чистити.