Як підібрати двері в зал або вітальню?


Вперше зайшовши будинок або квартиру, двері, які ведуть в зал, вітальню можуть показати гостям характер власників приміщення, скласти своє уявлення про смаки людини та їх соціальний статус. Вибираючи дверне полотно для своєї вітальні, важливо звертати увагу не тільки на його дизайн і якість матеріалів, але і на те, наскільки обрана модель вписується в загальний інтер'єр приміщення як зі сторони залу, так і зі сторони передпокою.

Нюанси вибору дверей у вітальню

При виборі дверей, які будуть прикрашати вхід в вашу вітальню, потрібно звертати увагу на такі особливості конструкцій.

  1. Колір виробу. Він повинен вибиратися з урахуванням тону стін, меблів і підлоги. Це може бути гармонійне поєднання кольорів або оригінальний контраст, коли світле покриття підлоги вигідно відтінено темними міжкімнатними дверима.
  2. Розмір приміщення. У квартирах типу «хрущовок» вітальні відрізняються дуже маленькою площею, тому установка стандартних дверей в маленьких за площею приміщеннях буде невиправданою. Таку масивну конструкцію користувати в умовах обмеженого простору буде просто некомфортно.
  3. Стиль полотна і матеріал, з якого воно виготовлено. Двері разом з іншим інтер'єром приміщення повинні складати єдину гармонійну композицію.

Варіанти дверей в зал

Є кілька популярних варіантів міжкімнатних дверей, що ведуть до зали. Розглянемо кожен вид з прикладами зображень більш детально.

  • Одностулкові. Це найпростіший класичний варіант. Такі конструкції можуть відкриватися на ліву чи праву сторону. Дверні полотна полуторного розміру прекрасно впишуться в будь-який інтер'єр вітальні.


  • Двовостулкові. Досить поширена модель. Вона виглядає дуже урочисто та відрізняється хорошими експлуатаційними якостями. У подвійних дверей, що ведуть у вітальню, є один єдиний мінус - вони через розпашну систему відкривання крадуть багато корисного простору. Його використання неможливо ні при відкритих, ні при зачинених положеннях. Подвійні двері в зал найкраще вибирати для монтажу у великих за площею кімнатах.


  • Приховані. У цьому варіанті немає традиційних для інших типів дверних петель, за рахунок чого такі двері в інтер'єрі вітальні практично непомітні. З їх допомогою атмосфера в кімнаті стає злегка загадковою і мінімалістичною.


  • Розсувні. Такі двері є оригінальним рішенням, яке підкреслює красу інтер'єру. Вони практичні та функціональні. Якщо ви роздумуєте, які двері поставити в невелику за площею залу, зверніть увагу на розсувні конструкції. Завдяки їм можна з користю використовувати кожен квадратний сантиметр площі біля дверного отвору.


  • Перегородки. У дизайні інтер'єру популярним рішенням є розсувні перегородки, виконані зі скла та металу. Такі конструкції ідеально підходять для зонування приміщень, в тому числі вітальні і кухні або, наприклад, вітальні та спальні, оскільки вони функціональні, пропускають багато світла та виглядають дуже стильно.


  • «Гармошка». Це витончена модель, якою легко керувати. У порівнянні з подвійними та розсувними варіантами вона доступніша за ціною. Це відмінний вибір для невеликих за площею приміщень, в яких важливо максимально заощадити місце.


Матеріал

Вибираючи, які двері поставити в зал, потрібно звертати увагу не тільки на їх конструкцію, але і на матеріал, з якого вони виготовлені. Є кілька можливих варіантів:

  1. Скло. Цей варіант підходить для приміщень, оформлених в сучасному стилі. Вони доповнюють загальну картину та роблять кімнату світлішою і більш просторою. Часто використовують саме загартоване скло.
  2. МДФ. Це один з найпоширеніших матеріалів у виробництві дверей. Дверні полотна з МДФ надійні, витончені і за естетичними характеристиками не поступаються більш дорогим моделям з дерева.
  3. Дерево. Дорожчі моделі виготовляються з масиву натуральної деревини. Вони виглядають елегантно та аристокрастично, відрізняються високою екологічністю і довгим терміном експлуатації. Але варто врахувати, що така продукція буде і коштувати на порядок дорожче, ніж двері з МДФ.

Сучасні виробники пропонують дверні полотна з комбінованих матеріалів. Наприклад, витончено виглядають двері в залі, домашній бібліотеці або кабінеті з подвійними стулками, якщо вони виготовлені не просто з дерева, а мають додаткове скління. З одного боку цей варіант ізолює приміщення від сторонніх звуків і запахів, з іншого боку, додає в нього більше природного освітлення.


Колір

Є класичні відтінки та популярні, віддаючи перевагу якомусь одному з них, потрібно насамперед дивитися на загальне оформлення приміщення і на наявні в інтер'єрі елементи. Для вітальні підійдуть такі кольори дверних полотен:

  • Білий. Універсальний колір, який має сотні відтінків. Допоможе збільшити ширину простору та зробити його більш легким і повітряним;
  • Венге. Надає приміщенню аристократизму, розкоші, робить інтер'єр більш шляхетним;
  • Коричневий. Двері такого кольору запросто зроблять будь-який інтер'єр екологічним і природним;
  • Беж. Це варіант для тих, хто не любить радикальні відтінки. В інтер'єрі бежеві двері виглядають ненав'язливо, стильно та витончено;
  • Сірий. Полотна сірого кольору розчиняться в приміщенні і не будуть перетягувати на себе увагу, відволікаючи від переваг кімнати. З їх допомогою можна освіжити та візуально розширити простір;
  • Чорний. Це вибір для неординарних інтер'єрів. З таким забарвленням, як двері, так і сама вітальня, будуть виглядати по-справжньому ексклюзивними.


Форма і габарити

Дверні отвори в багатоквартирних будинках часто мають стандартні розміри, а от приватні будинки можуть бути спроектовані і з застосуванням безлічі незвичайних рішень. Цей прийом використовується архітекторами для того, щоб зробити будівлю індивідуальною і незвичайною. Оригінальним варіантом є аркова напівкругла форма дверей. Щоб зробити велику залу більш презентабельною, дизайнери проектують в ній великі двері, що надають кімнаті більше комфорту.

Стандартний розмір міжкімнатних дверей - 2х0,8 м. В залежності від бажання клієнта або характеристик простору, в якому ці конструкції будуть встановлюватися, їх ширина може варіюватися в межах 60-90 см. При покупці дверей потрібно розуміти відмінність між дверним полотном і отвором, оскільки на цінниках може бути вказана вартість тільки дверного полотна, без коробки. У житлових приміщеннях прохід зазвичай буває на 8-10 см ширший дверного полотна. Цей простір необхідний для установки коробки та добору.


Багато фабрик роблять нестандартні розміри, що дозволяє дизайнерам втілювати в реальність найоригінальніші ідеї. Нестандартною вважають висоту від 2100 мм. Часто використовують такий варіант, як високі двері в стелю без верхньої перемички максимальною висотою до 2780 мм.


Дизайнерські прийоми

Якщо ви хочете нестандартні двері, а цікаву модель з дизайнерськими коригуваннями, підберіть для своєї вітальні дверне полотно з різними видами декору:

  • з малюнком;
  • фільончасті;
  • з фрезеруванням;
  • з алюмінієвими елементами;
  • зі вставками скла або дзеркала (прозоре, стандартне, сатиноване).


Стиль

При виборі дверей для вашої вітальні звертайте увагу на загальну стилістику приміщення. Продумуйте заздалегідь не тільки, як оформити кімнату, але і яке дверне полотно буде доречне в задуманому інтер'єрі. Дизайнери використовують такі найбільш популярні стилістичні напрямки:

  1. Сучасний. У ньому найчастіше використовуються строгі та лаконічні дверні конструкції, без додаткового декору і вставок. Гладкі двері в покритті шпону, фарби або скла.
  2. Класика. У класичний інтер'єр відмінно впишуться одно- і двостулкові конструкції натуральних деревних відтінків. Це можуть бути моделі з масиву дерева або вироби з фільонками, декорованими золотистою та срібною фурнітурою.
  3. Хай-тек. Це футуристичний стиль, для якого характерна ретельно продумана ергономіка, геометричність форм і відкритість простору. У нього ідеально впишуться скляні двері з мінімалістичним дизайном, декоровані непомітною фурнітурою.
  4. Модерн. У цьому стилі відмінно виглядатимуть моделі з дерева або зі скляними непрозорими вставками, візерунками та орнаментами.
  5. Прованс. До цього стилю підійдуть максимально прості та натуральні на вигляд моделі міжкімнатних дверей. Вони можуть мати будь-яку конструкцію, але їх забарвлення повинно бути обов'язково ніжним, з бляклими візерунками. Відмінно впишуться варіанти зі склінням і з ефектом старіння.

В інтернеті можна знайти безліч фото з прикладами оформлення та розміщення меблів в приміщеннях, оформлених в різних стилях. На цих зображеннях можна побачити і варіанти дизайнерського підбору дверних полотен в залежності від інтер'єру приміщення.


Для прохідної вітальні

Вітальня рідко буває окремою кімнатою з одним входом. Набагато частіше це прохідне приміщення, з якого ряд дверей може вести в передпокій, дитячу кімнату, кабінет, кухню або спальню. Всі міжкімнатні двері, які підбирають для прохідної зали, зазвичай мають однакове оформлення. Такий прийом допомагає зробити дизайн кімнати цілісним. Існує ряд правил, які потрібно використовувати при виборі дверей для прохідних віталень:

  • Якщо дверні отвори розміщені на одній стіні, то в них найкраще поставити розсувні конструкції або розпашні, але з внутрішнім відкриванням. Це буде більш компактний варіант, що не захаращує простір;
  • Для оформлення отворів, розташованих навпроти один одного, можна використовувати стандартні розпашні моделі;
  • При паралельному розташуванні дверних отворів можна спробувати розділити кімнату на зони, відгородивши їх один від одного, наприклад, за допомогою дивана або будь-яких інших меблів.


Правильно підібрані міжкімнатні двері у вітальні будуть гармонійно вписуватися в інтер'єр і створювати єдиний образ з декором і розставленими в кімнаті меблями. Вони забезпечать найвищий рівень комфорту, зручності та функціональності приміщення.


Залишились питання?

Наші спеціалісти люб’язно нададуть вам будь-яку інформацію